Utkání bude mít zajímavou příchuť vzhledem k bilanci Chrudimi na domácím stadionu. Na vlastním ledě totiž východočeský tým nezískal ani bod, když prohrál s Benátkami nad Jizerou 2:6 a Vrchlabím 1:2. Zato venku je družstvo stoprocentní, když vyhrálo v Havířově 4:3 a Berouně 4:0.

Moře se vstup do sezony vydařil. Hanáci ze čtyř zápasů získali devět bodů. Zároveň si ale olomoučtí trenéři uvědomují nedostatky, které provázejí hru jejich svěřenců. Vždyť Kohouti zatím neproměnili žádnou z přesilovek pět na tři. „Věřím ale, že se to zlepší,“ říká trenér Petr Vlk.

Také středeční výhra 2:1 nad prvoligovým nováčkem z Tábora 2:1 byla hodně vydřená. „Víme o našich nedostatcích a máme co rozebírat. Na některých věcech se bude muset ještě hodně zapracovat,“ uvědomuje si Vlk.

I když se Chrudimi na domácím ledě v této sezoně nedaří, nedá se na tuto bilanci spoléhat. Tým totiž disponuje řadou hráčů se zkušenostmi z extraligových Pardubic. Za všechny je třeba jmenovat útočníky Tomáše Blažka, Marka Zadinu nebo Tomáše Martince.

V kanadském bodování se však nejvíce daří 21letému útočníkovi Janu Semorádovi, jenž zaznamenal čtyři góly a jednu asistenci.

V loňské sezona oba soupeři ve vzájemných duelech těžili z domácího prostředí. Chrudim na vlastním ledě vyhrála 3:2 a 2:1, Mora východočeský tým doma deklasovala 5:1 a 5:0.

Program 5. kola: sobota: 17.00: Havlíčkův Brod – Benátky nad Jizerou, SK Kadaň – Šumperk, 17.30: Znojmo – Beroun, Chomutov – Vrchlabí, Dukla Jihlava – Havířov, Třebíč – Hradec Králové, 18.00: HC Tábor – Ústí nad Labem, Chrudim – Olomouc.