Domácí Dukla, která drží v letní přípravě neporanitelnost, udeřila ve 2. minutě, kdy vyloučení Bartoně potrestal Zeman. Hned na to šel na trestnou lavici Nedbálek a následně dostala střídačka Mory dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

To byl vítr do jihlavských plachet. Dukla zvýšila bleskově na 2:0 a autorem branky byl znovu Adam Zeman.

Další průběh první třetiny byl ve znamení vyloučení na obou stranách. Gól padl až v jejím závěru a znovu do sítě olomouckého gólmana Kašíka. Jihlavský Jeslínek měl před brankou hodně času, počkal si a bekhendovou kličkou zvýšil na 3:0.

„Myslím si, že jsme nebyli na začátku až tak soustředění, bylo teplo, navíc jsme hráli jen na tři útoky,“ hledal příčiny olomoucký trenér Jan Tomajko.

Od druhé třetiny se hra vyrovnala, olomoucký Kohoutům se ale snížit nepodařilo, když nejaktivnější byla druhá útočná formace vedená Jakubem Šlahařem. Největší šanci hostů ale před druhou sirénou zazdil Kucharczyk.

Ve třetí periodě si už domácí hájili třígólové vedení. Přesto jihlavským obráncům ujel olomoucký útočník Jiří Dopita, který na jihlavského gólmana Halmošiho ovšem nevyzrál. Čisté konto mu však pokazil obránce Ondrušek, který ranou od modré čáry snížil na konečných 1:3.

„V první třetině jsme byli pětkrát vyloučení a v oslabeních jsme nehráli dobře. Dostali jsme v nich dva góly, potom ještě třetí. Následně jsme se trochu zlepšili, vytvořili jsme si nějaké šance, ale nedali jsme góly, což rozhodlo o vítězství Jihlavy,“ řekl pro klubový web Tomajko, který s trenérským kolegou Fialou nasadil znovu jenom tři formace.

„V příštím týdnu už snad budeme hrát v kompletním složení,“ doufá Tomajko.

HC Dukla Jihlava – HC Olomouc 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Zeman (Jeslínek, Padělek), 6. Zeman (Padělek), 18. Jeslínek (Zeman) – 60. Ondrušek (Rác). Rozhodčí: Hejduk – Rittich, Guth. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváků: 362.

Jihlava: Halmoši – Jaroš, Pometlo, Zelený, Maliník, Dobrovolný, Grundmanis, Padělek, Hubáček, Bezděk, Kolafa, Mikšovský, Jeslínek, Hodek, Zeman, Čachotský, Kaláb, Ficenc, Malena, Polcar, Domin. Trenér: Petr Vlk.

Olomouc: Kašík – Bartoň, O. Horák, Janáček, Staněk, Lhotský, Nedbálek, Ondrušek – Kucharczyk, Dopita, Řípa – Pšurný, Šlahař, Haluza – Haas, Rác, Kolouch. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.