„Ať je to jak chce, tak musíme uznat, že Třinec má velkou ofenzivní sílu. Musím pochválit celé mužstvo, výkon byl opravdu kolektivní a na vysoké úrovni,“ pochvaloval si Zdeněk Moták, jehož mužstvo si tak zlepšilo reputaci po dvou porážkách proti Liberci a Pardubicím.

„Chtěli jsme po dvou zápasech vyhrát, je jedno, jestli se odrazíme na Pardubicích, Třinci nebo Hradci. Za dva dny nás ale čeká další zápas, do kterého musíme jít se stejným nasazením a bojovností,“ varoval po utkání s Oceláři, kterým Kohouti uštědřili čtvrtou porážku za sebou.

Ani Královéhradečtí nemají úplně nejlepší formu. V tabulce jsou sice stále navrchu, konkrétně na šestém místě, z posledních čtyř utkání ale vyhráli jen jednou a získali dohromady pět bodů.

Navíc se už poslední tři utkání museli obejít bez Filipa Hronka, zadáka, jenž byl a stále je s 23 body nejproduktivnějším hráčem Východočechů.

Nic to však nemění na tom, že Hradec Králové na Moru v této sezoně umí. Na jejím ledě ji porazil vysoko 6:1, doma ji pak nedovolil ani gól (4:0).

„Je to velmi dobře vedené a organizované mužstvo, čeká nás zase šichta a boj. Jestli k tomu přistoupíme jako proti Třinci, předvedeme kvalitní kolektivní výkon, můžeme uspět,“ řekl před posledním zápasem roku 2020 Moták.

Olomouc hostí Hradec Králové den před Silvestrem od 16 hodin.