„Jsme rádi jak za tři body, tak za naši produktivitu v přesilovkách. Právě tohle může být vzpruha do dalších zápasů," pochvaloval si olomoucký trenér Jan Tomajko.

Domácí začali obrovským tlakem. Bylo znát, že za každou cenu chtějí zase vyhrát. Herman však v nájezdu neuspěl a iniciativu převzali hosté.

Vítkovice se dostaly do nájezdu dvou na jednoho a zakončujícímu Zdráhalovi puk na poslední chvíli vypíchl Konrád. Pak měli Kohouti štěstí, když v oslabení přečkali bez pohromy dvě dorážky z bezprostřední blízkosti. Do brejku se dostal Roman a olomoucký gólman opět zasahoval.

A v závěru třetiny udeřili Hanáci. Herman ujel po pravém křídle, před brankou našel Buriana, který otevřel skóre. A to nebylo vše. V přesilovce se už zdálo, že Kohouti ztratí pásmo, ale Jaroměřský ještě našel Strapáče a ten prostřelil Bartošáka. Do první sirény zbývaly tři sekundy.

„Utkání jsme začali s nadšením a dravou hrou, když jsme díky tomu přestáli i minimálně dvě tutovky. Uklidnili nás určitě dvě branky na konci první třetiny," okomentoval úvodní dějství olomoucký kouč.

Po přestávce vyložených šancí ubylo. V polovině zápasu se do nadějné pozice dostal Tomi, ale Konrád byl opět bezchybný. Opora Kohoutů vychytala i střelu od modré i následnou dorážku Němce.

Mora se dostala do tlaku až těsně před přestávkou. Krátkou dvojnásobnou přesilovku však nevyužila. „Soupeř ve druhé periodě výborně bruslil, ale i tohle jsme dokázali přestát," poznamenal Jan Tomajko.

„Soupeře jsme dostávali v průběhu prvních dvou třetin pod tlak, ale bez gólového efektu," litoval vítkovický trenér Pavel Trnka.

Obvyklá početní výhoda však pokračovala po přestávce a olomoučtí hokejisté ji využili. Mezi kruhy napřáhl Eberle a z brankoviště dorážel Ondrušek.

Zápas ještě zpestřila bitka mezi Jurajem Mikúšem a Slobodou. K nadšení fanoušků vyhrál olomoucký útočník. Konrád málem přišel o čisté konto, při Romanově střele mu však pomohla tyč. Oproti tomu Laš v přesilovce Bartošáka prostřelil. Olomouckou pohodu ještě 26 sekund před koncem pátou trefou potvrdil Vyrůbalík.

„Třetí třetinu jsme předvedli až trapný výkon. Hráči, kteří by měli být nadprůměrní, dnes nepřevedli požadovanou hru, což by se stávat nemělo. Paradoxně utkání odehrála nejlépe až naše čtvrtá lajna," dodal Pavel Trnka.

HC Olomouc – HC Vítkovice Ridera 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 19. Burian (Herman, T. Mikúš), 20. Strapáč (Jaroměřský, J. Mikúš), 41. Ondrušek (Eberle, J. Mikúš), 56. Laš (Skladaný, Škůrek), 60. Vyrůbalík (Herman, Škůrek). Rozhodčí: Pešina, Lacina – Bláha, Kotlík. Vyloučení: 6:6, navíc J. Mikúš – Sloboda oba 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4060.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Ondrušek, Jaroměřský, Rašner, Houdek, Galvas – Skladaný, J. Knotek, Laš – Eberle, J. Mikúš, Strapáč – T. Mikúš, Roman Vlach, Holec – Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Vítkovice: Bartošák – Sloboda, Hrbas, Kovář, Klok, Urbanec, Výtisk, od 41. navíc D. Krenželok – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Szturc, Stastny, Olesz – Vandas, Kolouch, Kucsera – Tomi, E. Němec, P. Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.