Forma Kohoutů z posledních zápasů nevyznívá příliš dobře.

„Po velké marodce jsme odehráli špatné zápasy. Bylo vidět, že hráči ze zápasového rytmu vypadli,“ řekl olomoucký trenér Petr Fiala.

Ve zbývajících sedmi kolech Hanáci mimo jiné narazí na druhý Chomutov, vedoucí Ústí, šestý Hradec a čtvrtou Jihlavu.

„Bude to kvalitní příprava na play off. Hrajeme i s Hradcem, se kterým bychom se mohli potkat v play off. Není na škodu spolu ještě hrát. Navíc jsme v posledních zápasech body ztratili a teď se budeme snažit je získat zpět,“ poznamenal Fiala.

Velké mrazy tréninky hokejistů výrazně neovlivnily.

„Trénujeme normálně. Situace nakreslíme již v šatně a neděláme dlouhé pauzy. Nezdá se, že by trénink byl méně kvalitní,“ uvedl olomoucký trenér.

V sestavě Kohoutů bude v sobotu chybět centr prvního útoku Jiří Dopita, který ze středečního zápasu kvůli nastřelení do nohy odstoupil.

„Zkoušel to na tréninku, ale nešlo to. Dostal ránu zrovna do místa, které není tak chráněné. Naštěstí to nemá zlomené. Proti Ústí by už měl hrát,“ dodal Fiala.

Olomoučtí hokejisté v sobotu prověří formu na ledě druhého Chomutova, s nímž mají v této sezoně příznivou bilanci. Na domácím ledě Kohouti vyhráli oba zápasy (3:1 a 4:3 SN), na svém ledě uspěli Piráti 3:1.

Severočeský tým je druhý a od vedoucího Ústí ho dělí sedm bodů. V posledním kole dostali Piráti pořádně naloženo v Hraci, kde prohráli 2:8.

„Předvedli jsme nejhorší výkon v sezoně,“ přiznal chomutovský kouč Jan Votruba.