A kromě známých tváří jej mohla potěšit i přítomnost Dávida Buce, třicetiletého slovenského útočníka, jehož návrat do Mory by se měl doladit v následujících dnech.

Na další posilování to zatím v plecharéně nevypadá.

Úvodní tréninková jednotka Hanáků na ledové ploše, která zpočátku připomínala spíše ranní mlhu, byla z důvodu velkého počtu hokejistů rozdělena na dvě části.

Kromě Buce se na ní objevili i navrátilci z hostování Aleš Jergl a David Ostřížek, který však po zdravotních patáliích nemůže stejně jako Jakub Galvas zatím makat stoprocentně, či talentovaní mladíci Ludvík Rutar, Lukáš Spurný a Rok Macuh.

Nechyběla ani brankářská jednička Branislav Konrád, který po drobném operačním zákroku již chytal naplno. Nového parťáka však zatím nemá.

„Třetí gólman je v řešení, stabilního nemáme, zatím to doplňujeme mladými,“ přiznal trenér Zdeněk Venera, jenž dal svým svěřencům hned pořádně zabrat.

„Začátky jsou vždycky stejné, hodně se bruslí, dělá se technika s pukem, ať se do toho kluci dostanou.“

Nové brusle dají zabrat

Nejtěžší úkol? Aby si nohy extraligových borců zvykly na nové brusle.

Například forvard Petr Strapáč na závěr tréninku obuv sundal a do šatny raději došel pouze ve stulpnách.

„Patřím k těm, co výstroj mění jen tehdy, když už to s tou starou opravdu nejde. Rád mám své staré odzkoušené věci. Ale bohužel i já mám letos nové brusle, nadšený z toho nejsem,“ potvrdil rovněž kapitán Martin Vyrůbalík.

Řípa je zpět po 16 měsících

Speciální případ, jemuž podobné záležitosti mohou připadat jako „prkotiny“, je však Jiří Řípa.

Třiatřicetiletý centr se po dlouhodobých problémech s plotýnkou konečně vrací v plné síle. A pořádně natěšený. Vždyť poslední soutěžní utkání odehrál zkušený plejer před šestnácti měsíci!

Kouč Venera jej tak může považovat za další plnohodnotnou letní posilu.

„Loni měl smůlu, celou sezonu promarodil. Teď se zdá, že je v pořádku. Uvidíme, co s ním udělá ta zátěž, ale každopádně je to hodně platný hráč a pokud by byl v pořádku, budeme rádi,“ uzavřel olomoucký lodivod a šel Kohoutům připravovat druhou fázi.

První přípravné utkání odehraje Mora v úterý 1. srpna od 17 hodin doma proti Jihlavě.