Pět výher z posledních šesti zápasů vyválčili hokejisté Olomouce, kteří se do natřískaného extraligového kolotoče vrátili po reprezentační přestávce ve velkém stylu.

„Únava se kupí, protože bylo víc zápasů za sebou. Ale díky tomu, že jsme sbírali body, se nám regeneruje mnohem lépe. Myslím, že sil máme pořád dost,“ uvedl na klubovém webu Mory útočník Jan Knotek.

Poslední dva souboje zvládli Kohouti na samostatné nájezdy. Liberec vychytal Branislav Konrád, v Plzni zase bonusový bod pomohl vybojovat maskovaný muž Jan Lukáš.

„Liga je každým rokem vyrovnanější. V podstatě se hraje o každý bod,“ cenil si své premiérové vychytané výhry v extraligové sezoně Lukáš.

Díky pracně vyválčeným výhrám se olomoucký tým mistrovské Kometě, která drží v tabulce šestou příčku, přiblížil na rozdíl pouhých dvou bodů. Postavení Brňanů v tabulce je však podle Jana Knotka zatím dost zkreslující.

„Nepotřebují být první, šolíchají si to tam plus minus kolem pátého místa. Play-off raději začínají venku. Když potřebují, tak umí zabrat,“ řekl na adresu týmu Komety.

Kde číhá nebezpečí?

Většinu brněnských gólů zařizuje první útok ve složení Mueller, Holík, Zaťovič.

„Nyní je situace do oka bijící v tom, že se prosazuje pouze tato řada. Věříme, že se zvednou i další hráči,“ okomentoval trenér Kamil Pokorný.

Kometa však vyjednala střídavé starty pro Tomáše Plekance, do budoucna bude spoléhat i na návrat zkušeného Martina Erata. Už proti Olomouci může vzrůstající formu potvrdit Lukáš Kašpar.

„Pořád si zvykám. Necítím se úplně tak, jak chci, abych hrál. Hokejově ještě nejsem na úrovni, na jakou mám. Už se ale požadované laťce blížím,“ vyhlíží ideální pohodu.

Olomoucký tým s favoritem extraligy v letošní sezoně odehrál skvělý zápas, který rozhodly až samostatné nájezdy. Právě výkon z domácího duelu je pro Kohouty pravou inspirací.

„Brno je tým z kategorie nejsilnějších soupeřů. V domácím prostředí jsme s nimi ale dokázali odehrát výborný zápas, takže bychom rádi na tohle navázali,“ prohlásil trenér Mory Zdeněk Moták.

Zvládnou Kohouti vyplenit brněnskou hokejovou arénu a poskočí v tabulce mezi nejlepších šest týmu? Moravský souboj startuje ve středu v 18 hodin.