„Vítězství bylo vydřené, ale zaplaťpánbůh za něj a za tři body,“ říká po výhře 3:2 nad Berounem jeden z pilířů olomoucké obrany Alexandr Lhotský.

„Beroun hrál uvolněně a v klidu, naopak my jsme museli vyhrát. Oni to zatáhli a měli nebezpečné výpady,“ hodnotil vývoj zápasu.

Mora si v první polovině utkání nevypracovala vyloženou šanci, až ve dvaatřicáté minutě otevřel skóre po výborné přihrávce kapitána Brančíka Radim Kucharczyk. Na tento gól ale Beroun dokázal odpovědět dvěma slepenými zásahy a trenéři Mory si raději vzali time-out.

„Trenéři nás nastartovali,“ potvrzuje Lhotský. A jaká slova na střídačce Mory zazněla?

„To nejde říct do novin,“ směje se čtyřiatřicetiletý obránce, který nesouhlasí s tím, že by Mora do utkání nešla na sto procent.

„Říkali jsme si, že musíme vyhrát, ale proti mančaftu, který brání, se hraje špatně. Jezdí se do plných a to se těžko překonává,“ vysvětluje bek, který přišel na Hanou z Komety.

Obranné řady se musely poprvé obejít bez služeb Martina Vyrůbalíka, který kvůli natrženým vazům v koleně bude minimálně na měsíc mimo.

„Je to škoda, že se nám zranil tak kvalitní obránce. Ale musíme se s tím poprat,“ je si vědom Lhotský.

Moru čeká v příštím kole nejtěžší možný soupeř. V pátek zajíždí na led prvního Ústí nad Labem, které Kohouti už čtyři roky neporazili.

Naposledy se to Hanákům povedlo v září roku 2005, kdy doma Ústí porazili těsně 4:3. Co bude muset udělat kohoutí družina pro to, aby nepříjemnou sérii přerušila?

„Musíme všichni makat a odvést stoprocentní výkon. Určitě tam budeme chtít bodovat, ale Ústí má hodně kvalitní mančaft. Přesto doufám, že si odvezeme nějaké bodíky,“ věří v úspěch Kohoutů Lhotský, který navíc dodává: „My jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát,“ dodal Lhotský.

Miroslav Mazal