Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Fiala: Nehráli jsme špatně, ale na Ústí to nestačilo

Olomouc - Ani dvě dvojnásobné přesilovky nedokázali proti Ústí využít olomoučtí hokejisté. V utkání 29. kola první ligy tak Mora doma se Lvi prohrála 1:3 a ukončila čtyřzápasovou vítěznou sérii na vlastním stadionu.

4.12.2008 2

Mora proti ÚstíFoto: DENÍK/Petr Pelíšek

Hanáci si přitom proti druhému týmu tabulky vypracovali řadu šancí, ale jako již poněkolikáté doplatili na mizernou koncovku.

Zatímco Kohouti v úvodních dvou třetinách hráli pět přesilovek, včetně dvou dvounásobných, hosté měli tyto výhody ve třech případech. Mora však přesilovky nevyužila, ale Lvi v nich hned dvakrát skórovali.

„Ze statistiky je jasné, že utkání rozhodly přesilové hry. Naše početní výhody jsme neodehráli tak dobře jako hosté,“ řekl olomoucký trenér Petr Fiala.

PODÍVEJTE SE: VIDEO: Mora dostala lekci ve využívání přesilovek

Na konci druhé třetiny Hanáci Severočechy přitlačili a hráli dvě přesilovky pět na tři. Snížit však Mora nedokázala, i když se dostala do několika šancí.

„Přiklonilo se k nám trochu štěstí. Těžili jsme z výborného výkonu Zdeňka Orcta. Hlavně ve druhé třetině, kdy jsme dvakrát hráli ve třech. Chytal dobře celý zápas, ale v těchto chvílích nás podržel,“ pochvaloval si ústecký kouč Miloslav Hořava.

Domácí se nevzdávali ani za nepříznivého stavu a snažili se vyrovnat. „Hosté po dvou gólech hráli opatrný hokej, často jen puk vyhazovali do středního pásma. Hráli jsme do plných, ale přesto jsme si vytvořili nějaké šance. Zbrklostí, nedůrazem a výborným výkonem brankáře Orcta jsme góly nedali,“ poznamenal Fiala.

Mora přesto snížila na 1:2. Naděje na body však trvala jen dvě minuty, když ústečtí hokejisté po rychlém výpadu rozhodli. „Po třetím gólů Ústí byl už zápas jen o dohrání,“ přiznal Fiala.

I přesto, že Hanáci ve středu ukončili vítěznou sérii na domácím stadionu, kouč své svěřence neodsuzoval. „Naše mužstvo ale nehrálo špatně. Musíme respektovat kvalitu soupeře. Kdybychom takhle hráli i proti jiným týmům, tak bychom body pravidelně dělali. Tentokrát to ale na Ústí nestačilo,“ dodal Fiala.

Základní část první ligy olomoučtí hokejisté zítra uzavřou v Třebíči.

4.12.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
Fanoušci Kodaně na Andrově stadionu v Olomouci
25

Martin Šindelář v dresu ostravského Baníku

Recept na Sigmu? Totální nasazení a důraz, říká ostravský stoper Šindelář

Výlov v Tovačově je tady! Hradecký rybník zve na rybí dobroty i atrakce

Ochutnávky rybích specialit, atrakce pro děti a především prodej živých ryb. Nejen na to se mohou těšit ti, kteří dorazí v sobotu 21. a neděli 22. října na tradiční výlov Hradeckého rybníku v Tovačově.

Hejtman i primátor skloubí funkce, pokud je zvolí poslancem

Mandát poslance a zároveň křeslo hejtmana, primátora či starosty. Pochybnosti, jestli politici zvládnout dvě či více funkcí na 100 procent, může hrát roli při rozhodování voličů.

Ranní mlhy zaskočily řidiče. Ti neví, jak používat mlhovky

Řidiči si s používáním mlhových světel neví rady. V názorech na to, jak a kdy mlhovky používat, se většina rozchází. Zákon i policie mají přitom jasno.

Andrův stadion slavil první evropský gól Zlína, řež s Kodaní ale ohrozila mlha

Zápas Evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní na Andrově stadonu lemovaly burácející ochozy plné žlutomodrých fandů ševců doplněné početným a hodně hlasitým dánským výsadkem. Utkání se však málem nedohrálo kvůli husté mlze, která se po přestávce snesla na olomoucký trávník.