Hanáci si přitom proti druhému týmu tabulky vypracovali řadu šancí, ale jako již poněkolikáté doplatili na mizernou koncovku.

Zatímco Kohouti v úvodních dvou třetinách hráli pět přesilovek, včetně dvou dvounásobných, hosté měli tyto výhody ve třech případech. Mora však přesilovky nevyužila, ale Lvi v nich hned dvakrát skórovali.

„Ze statistiky je jasné, že utkání rozhodly přesilové hry. Naše početní výhody jsme neodehráli tak dobře jako hosté,“ řekl olomoucký trenér Petr Fiala.

PODÍVEJTE SE: VIDEO: Mora dostala lekci ve využívání přesilovek

Na konci druhé třetiny Hanáci Severočechy přitlačili a hráli dvě přesilovky pět na tři. Snížit však Mora nedokázala, i když se dostala do několika šancí.

„Přiklonilo se k nám trochu štěstí. Těžili jsme z výborného výkonu Zdeňka Orcta. Hlavně ve druhé třetině, kdy jsme dvakrát hráli ve třech. Chytal dobře celý zápas, ale v těchto chvílích nás podržel,“ pochvaloval si ústecký kouč Miloslav Hořava.

Domácí se nevzdávali ani za nepříznivého stavu a snažili se vyrovnat. „Hosté po dvou gólech hráli opatrný hokej, často jen puk vyhazovali do středního pásma. Hráli jsme do plných, ale přesto jsme si vytvořili nějaké šance. Zbrklostí, nedůrazem a výborným výkonem brankáře Orcta jsme góly nedali,“ poznamenal Fiala.

Mora přesto snížila na 1:2. Naděje na body však trvala jen dvě minuty, když ústečtí hokejisté po rychlém výpadu rozhodli. „Po třetím gólů Ústí byl už zápas jen o dohrání,“ přiznal Fiala.

I přesto, že Hanáci ve středu ukončili vítěznou sérii na domácím stadionu, kouč své svěřence neodsuzoval. „Naše mužstvo ale nehrálo špatně. Musíme respektovat kvalitu soupeře. Kdybychom takhle hráli i proti jiným týmům, tak bychom body pravidelně dělali. Tentokrát to ale na Ústí nestačilo,“ dodal Fiala.

Základní část první ligy olomoučtí hokejisté zítra uzavřou v Třebíči.