„Věděli jsme, že je to velmi důležitý zápas, protože jsme v tabulce před Pardubicemi, a povedlo se nám získat dva body. Jsou to pro nás body zlaté a jsme velice spokojení," oddechl si olomoucký trenér Jan Tomajko.

„Utkání mohlo hodně napovědět a také napovědělo," přidal se pardubický kouč Miloš Holaň.

V olomouckých útočných řadách došlo k několika změnám. Tou nejvýraznější bylo nasazení Petra Mrázka, který na Hané hostuje z Komety.

Kohouti začali aktivně. Knotek dostal v přesilovce ideální přihrávku mezi kruhy, ale trefil jen Hübla.

To domácí s početní výhodou naložili lépe, když skóre otevřel Nahodil. Vyrovnat mohl Tomáš Mikúš, jenže z bezprostřední blízkosti neuspěl.

Ve druhé třetině se Mora tlačila dopředu, ale dlouho ztroskotávala na střelecké nemohoucnosti.

Úspěch přinesla až rychlá souhra druhého útoku, po které se puk po sérii náhodných odrazů dostal do pardubické branky.

„Znovu jsme dostali vlastní gól, opakuje se to už třetí zápas, co jsem u týmu," posteskl si Holaň.

Na začátku třetího dějství mohli Kohouti skóre otočit, ale přečíslení gólově nezakončili. Další šanci si hosté vytvořili v přesilovce, Knotek však z bezprostřední blízkosti Hübla neprostřelil. O chvíli později Strapáč puk neuklidil do odkryté branky.

V polovině třetí třetiny šli Hanáci hned dvakrát do tří. Oba kritické momenty hosté přečkali a Herman si v oslabení vynutil trestné střílení. Olomoucký útočník nic nevymýšlel a trefil se přesně k tyči.

Jenže v pokračující přesilovce vyrovnal Petr Sýkora. Mora se sice snažila, ale do konce normální hrací doby se skóre neměnilo.

Hned na začátku prodloužení jeli Petr Sýkora se Schausem sami na branku. Konrád však předvedl zákrok večera a pardubický obránce fauloval. Přesilovka ale zůstala nevyužita a o vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich byl úspěšný pouze Strapáč a Mora dosáhla na důležitou výhru.

HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

Branka a nahrávky: 9. Nahodil (Rolinek, Redenbach), 53. P. Sýkora (Redenbach) – 35. Roman Vlach (Strapáč), 53. Herman z trest. střílení. rozhodující sam. nájezd Strapáč. Rozhodčí: Šír, Rohatsch (Něm.) – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 7315.

Pardubice: J. Hübl – L. Havlík, Schaus, Čáslava, Nedbal, Zajíc, Bokroš, Ščotka, Leduc – P. Sýkora, Redenbach, Rolinek – J. Sýkora, D. Tomášek, Hubáček – M. Beran, Nahodil, F. Zadina – Starý, Poulíček, Bárta. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Ondrušek, Jaroměřský, Rašner, Houdek, J. Galvas – Skladaný, J. Knotek, Laš – Eberle, Roman Vlach, Strapáč – T. Mikúš, Herman, Holec – Fořt, P. Mrázek, Matai. Trenéři: Venera a Tomajko.