Těm se nelíbilo chování olomouckého kotle za bránou, který vhazoval mezi obecenstvo dělobuchy a zápas musel být přerušen. Největší oprávněná kritika zazněla z úst oblíbence fanoušků Kohoutů brankáře Štefana Žigárdyho. „Chci jim vzkázat, ať tam příště ani nechodí!“ hněval se tehdy.

Utkání s havířovskými Pantery už mělo ale zcela jiný nádech. Mimo jiné i proto, že vedení HC Olomouc zakázalo vstup do prostoru na stání za inkriminovanou brankou. Ztráta bezpečí z pocitu anonymity zafungovala. Žádné výtržnosti se nekonaly.

O dobrou hokejovou atmosféru se starala především tribuna naproti střídačkám, kde se usídlili členové fanklubu odděleni od radikálnějších taky fanoušků. „Určitě pomohlo, že nebyli za bránou. Na sezení už byli jednou a fandili výborně. Byli skvělí. Dnes si zasloužili taky vyhrát,“ vzkazoval díky za hráčskou kabinu Štefan Žigárdy.

Ten i tentokrát patřil k nejlepším na ledě. Připsal si dvacet pět úspěšných zákroků a čtvrtou sezonní nulu. Víc jich nemá žádný jiný gólman první ligy.