První branka mohla padnout rychle, Bouz však nepřehodil ležícího brankáře Nedvídka. Pak Kříže našel videální pozici před brankou Ministr a Mora vedla– 0:1. Na začátku druhé třetiny brankář Olomouce Štefan Žigárdy znamenitě zasáhl betonem na brankové čáře po Zahradníkově teči Buličkovy střely. Když pak vystřelil od modré Vyrůbalík a Milan Ministr lehce dorazil přesnou střelou, která cinkla otyčku, nikdo se ničemu nedivil– 0:2. Na 3:0 pro hosty pak upravil švihem zmezikruží přesně pod břevno Richard Bordowski.

Závěrečných dvacet minut pak nenabídlo oku lahodící podívanou. Domácím se nadále nedařilo a Olomoučtí se shrou Třebíčských ztotožnili natolik, že ani oni nenabídli nic zhokejového umu. Otrochu vzrušení ve třetí třetině se postaral snad jen Žigárdy, který si nebyl jistý tím, kde má puk, a tak ho nechal na chvíli bez dozoru za sebou vbrankovišti…

Žalostná podívaná gradovala při přesilových hrách domácích, kdy hráči shvězdou ve znaku nejen že nevystřelili, ale hráli jako by byl poměr hráčů na ledové ploše vyrovnán. Po jedné zmnoha chyb Třebíčských pak skóroval přesnou střelou nad Nedvídkovu lapačku Richard Brančík– 0:4. Pomyslnou branku nevstřelil ani Dibelka, ač ktomu měl šanci více než ideální.

Žigárdy vTřebíči neinkasoval, potřetí vsezoně vychytal čistékonto.

Třebíč– HC Olomouc 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 10.Kříž (Ministr), 32.Ministr (Vyrůbalík), 35.Bordowski (Bouz), 56.Brančík (Bouz). Rozhodčí: Hodek– Bejček, Kabourek. Vyloučení: 10:10, navíc Zahradník, Oliverius (oba Třebíč) 10.minut osobní trest za nesportovní chování– Kříž (Olomouc) 10.minut osobní trest za vražení na hrazení, Meidl (Olomouc) 10minut 10minut a trest do konce utkání za nesportovní chování. Využití: 0:1. Voslabení: 0:1. Diváci: 1240.

HC Olomouc: Žigardy– Kříž, Nedbálek, Bartoň, Vyrůbalík, Štach, Chmelíř,Ondrušek– Zbořil, Ministr, Bordowski– V. Meidl, Brančík, Žajgla– Bouz, Janečka, Čuřík. Trenéři Petr Vlk a PetrFiala.

 

Hlasy trenérů:

„My jsme spokojeni svýkonem isbody. Věděli jsme, že Třebíč ty body potřebuje a ze začátku to vypadalo znaší strany všelijak. Sice jsme bruslili, měli jsme dobrý pohyb, ale vté druhé části jsme měli hodně vyloučených. Nemyslím si, že by to všechno bylo dílem toho, že jsme faulovali. Tam měla Třebíč spoustu příležitostí, kde mohla gól dát, ale nedala, což je dobře pro nás. Hlavně náš dobrý pohyb byl důvodem toho, proč ten zápas dopadl tak, jak dopadl,“ řekl jeden zolomouckých trenérů PetrVlk.

„Samozřejmě výborně chytal Štefan Žigárdy, pochytal několik jasných šancí. Kluci zaslouží pochvalu, je to poslední zápas před Vánoci a člověk už před sebou vidí ten stromeček, přesto naši kluci ktomu zápasu přistoupili velmi dobře, takže spokojenost a pochvala. Máme nějaké hráče zraněné, potřebovali bodovat ijunioři, takže kluci, kteří za nás hrávají, nastoupili za juniorku a dva hráče máme na dvacítce, proto jsme nepřijeli vplném počtu. Naštěstí až ke konci přišlo zranění Chmelíře a vyloučení Meidla, ale to už bylo opravdu vzávěru a nějak se to dalo ukopat,“ podotklVlk.

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika