Tým, který do pondělního zápasu na Hané získal pět bodů, byl navíc lepší než loňský semifinalista druhé nejvyšší soutěže.

Domácí se sice v úvodu ujali vedení, ale hosté odpověděli za necelé dvě minuty. Po přestávce navíc iniciativu převzala Třebíč. Poslední tým tabulky během několika minut zahodil stoprocentní šance. Stejskal dokonce nedorazil puk z brankové čáry do prázdné olomoucké svatyně a trefil jen tyč.

Na začátku třetí třetiny však byl po zákroku na Flamíka na pět minut a do konce vyloučen Davídek a hosté pětiminutovou přesilovku využili. „Vyloučení ovlivnilo vývoj celého utkání,“ řekl olomoucký trenér Petr Vlk.

Outsider zcela ovládl hru a až na šanci Ondráčka, kterou bravurně zneškodnil Lev, bylo rušno před olomouckou brankou. Třebíč pojišťovací branku přidala v přesilovce a poslední do prázdné domácí branky.

HC Olomouc – Třebíč 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 7. Ondrušek (Ministr) – 9. Bulička (Obdržálek), 44. Koktan (Staněk , Havran), 54. Hrbáček (Zahradník), 60. Čech (Vrba). Rozhodčí: Mikula – Barteček, Jureček. Vyloučení: 8:7, navíc Davídek (OL) 5 do konce – Burian 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1.

Olomouc: Žigárdy – Kudělka, Ministr, Smejkal, Luňák, Čuřík, Brančík, Řípa, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Janáček, Kříž, Sakrajda, Nedbálek, Ostrčil, Bartoň, Ondráček, Bordowski, Žajgla, Matějka. Trenéři Petr Vlk a Petr Fiala.

Třebíč: Lev – Flamík, Sláma, Sedláček, Kaláb, Koktan, Havran, Hrbáček, Bulička, Čech, Zahradník, Vrba, Burian, Nahodil, Stejskal, Přibyl, Kundela, Sojčík, Staněk, Rákos, Obdržálek. Trenér Kamil Pokorný.