„Na rozjezd jsme mohli chytnout i v uvozovkách lehčího soupeře, protože Kadaň má celkem solidní zkušený mančaft. Je to vlastně béčko Chomutova a v přípravě měli výsledky taky celkem slušné. Takže to určitě nebude lehké,“ avizuje centr prvního útoku a největší letní posila Jiří Dopita.

V základní části přibude zápasů, takže se častěji bude hrát třikrát týdně.

„I z vlastní zkušenosti musím říct, že je lepší, když se více hraje, než trénuje. Změna to je určitě k lepšímu,“ řekl olomoucký trenér Jan Tomajko.

Příležitost by měli dostat i nadějní olomoučtí junioři.

„Do sestavy se někdo z nich určitě dostane, ale záleží také na tom, jak bude hrát juniorka. Ale určitě si zahrají, protože se hraje hodně utkání, takže je jasné, že buď z výkonnostních důvodů, nebo kvůli zranění junioři prostor dostanou,“ přiznal trenér Petr Fiala.

Chceme být důraznější a rychlejší

Mora se chce prezentovat atraktivnějším herním stylem.

„Chceme být důraznější a rychlejší. Současným hráčům by tento styl měl pasovat,“ věří Fiala.

Vedení klubu věří ve větší podporu fanoušků.

„Doufám, že bude vyšší návštěvnost. Vždy, když se objeví takováto osobnost, jakou Jirka je, pomůže to. Lidi to zajímá a zajímat je to bude,“ věří generální manažer Erik Fürst v přínos zkušeného útočníka Jiřího Dopity.

Olomoucký tým bude v úvodních kolech postrádat tři hráče.

„Martin Janáček si zlomil čelist, takže ještě na měsíc je mimo hru. K dlouhodobě zraněným patří Milan Ministr a Tomáš Zbořil, kteří po složitějších operacích budou muset ještě nějaký čas čekat,“ uvedl Fiala.

Na rozdíl od předchozích sezon trenéři prozradili, kdo v brance začne jako jednička. „Bude to Štefan. Gólmanům jsme to oznámili, takže nic nemusíme tajit,“ řekl Fiala.