To se teď změní. Kohouti totiž v úterý v 17 hodin startují na svém ledě Generali Česká Cup, přivítají Hradec Králové. Je otázkou, jak velký zájem o utkání fanoušci budou mít, pokud by jich ovšem bylo víc než tisíc, všichni se dovnitř bohužel nedostanou.

„Na zápas HC Olomouc – Mountfield HK hraný 4. 8. 2020 půjde do prodeje maximálně 1 000 vstupenek,“ informuje Mora na svých webových stránkách.

Opatření proti šíření koronaviru bude víc než dost. Klubové vedení hanáckého celku se rozhodlo tribuny rozdělit do dvou sektorů, přičemž každý bude mít oddělený vstup.

ROUŠKY A ROZESTUPY

„Žádáme diváky, aby se usadili pouze na místo, na které si pořídili vstupenku. Diváci při vstupu na zimní stadion, pohybu a sezení musí mít nasazenou roušku, či použít jiné zakrytí nosu a úst. Prosíme také diváky, aby dodržovali dvoumetrové rozestupy a neshlukovali se,“ dodává klub.

Všechny vstupenky budou mít jednotnou cenu 100 korun a prodávat se začnou na dvou pokladnách od 15 hodin, tedy dvě hodiny před startem samotného zápasu.

Trenéři Zdeněk Moták s Janem Tomajkem a jejich svěřenci se budou soustředit jen a jen na hru. Po dřině na suchu jsou už 14 dní na ledě a nacvičené věci si teď mile rádi vyzkouší v zápase.

I když půjde především o přípravu, motivaci vyhrávat mají všichni. Vždyť vítěz poháru se může na konci těšit na příjemný bonus v podobě jednoho milionu korun, poražený finalista dostane o polovinu méně. V současné situaci příspěvek, který by se do klubové kasy tuze hodil.

DUJSÍK: PRVNÍ ZÁPASY BUDOU OPATRNĚJŠÍ

„Asi mi spíše vyhovuje tento turnajový model, docela se na něj i těším,“ přitakává v článku na klubovém webu obránce Tomáš Dujsík.

„První zápasy budou ale, myslím, opatrnější,“ odhaduje zadák, který se v minulé sezoně vypracoval ve velkou oporu olomoucké obranné řady.