Fanoušci Mory mají v paměti hlavně 11 měsíců starý úvodní vzájemný zápas v Olomouci. Sparta v plecharéně vedla pět minut před třetí sirénou 3:0. O fantastický obrat se ale postaralo hvězdné domácí trio Ondrušek, Káňa, Krejčí. Poslední dva jmenovaní uspěli i v samostatných nájezdech a Hanáci získali dva body.

Ty by určitě brali i nyní, přestože by přišli o vůbec první body v sezoně. Úvodní skalpy Plzně a Mladé Boleslavi (oba poměrem 2:1) svědčí o tom, že svěřenci trenérů Tomajka a Žabky jsou na novou sezonu skvěle připraveni.

Tradičně funguje hlavně defenziva v čele s Branislavem Konrádem v bráně. Ten je s úspěšností zásahů 96,83 % nejlepším gólmanem soutěže. Poslední utkání Olomouce a Sparty ale ukazují, že dva góly by tentokrát Moře k úspěchu stačit nemusely.

Bez využité přesilovky

Co je tedy potřeba zlepšit? Rozhodně přesilové hry. Bilance Hanáků v početní výhodě je zatím tristní – 11 přesilovek, 0 vstřelených branek. A to v posledním střetnutí s Mladou Boleslaví kohouti nevyužili dokonce dvě dlouhé přesilovky pět na tři.

„Ten zápas mohl být jednoznačný, kdybychom toho využili. Ale šlo o druhé kolo, máme dalších padesát, abychom na tom zapracovali. První přesilovka pět na tři se nám vůbec nepovedla. Podruhé tam chybělo jen finále, byla tam poloprázdná branka,“ vrátil se k nedělnímu střetnutí útočník Olomouce Pavel Musil.

Sparťané na úvod padli právě v Mladé Boleslavi 2:4, chuť si spravili doma, kde porazili Litvínov 3:0. Také oni ale mají na čem pracovat, hlavně nízká střelecká aktivita byla v prvních dvou kolech u týmu se jmény jako Řepík, Horák nebo Kaše zarážející.

Pražané jsou každopádně podle bookmakerů favority nejen čtvrteční předehrávky, ale i celé Tipsport extraligy společně s Pardubicemi či Třincem. Lahůdkový souboj je v plecharéně na programu od 18 hodin a vysílat jej bude živě O2 TV Sport.

„Doufám, že lidi dorazí a podpoří nás. Bude to v televizi, ale ta jim nenahradí atmosféru na zimáku. Necháme tam všechno,“ slibuje závěrem Pavel Musil.

Hokejista David Ostřížek z LHK Jestřábi Prostějov na ledě Kolína.
Hattrick a čelo produktivity. Ostřížek v Prostějově válí!