Olomoucký kouč Petr Fiala odmítá, že by hráči dostali více do těla. „Tolik tréninků zase nebylo. Ale oVánocích zase hráči moc pohybu nemají. Naše soutěž se hraje dvakrát týdně a není to vtakovém tempu jako vextralize,“ poznamenalFiala.

Vprvoligové přestávce se do přípravy měla vrátit trojice zraněných hokejistů. Ne uvšech marodů se to podařilo. „Filip Smejkal zkoušel trénovat, ale noha ho bolela. Dostal proto na další čtyři týdny ortézu. To znamená, že do konce ledna bude odpočívat a vrátit do hry by se mohl až na play-off,“ odhadovalFiala.

Na ledovou plochu se již sice vrátil obránce Jiří Paška, který se však volomoucké sestavě neobjeví. „Odešel na měsíční hostování do Šumperka. Unás by byl sedmým bekem a pro něj je teď lepší, aby pravidelně hrál,“ vysvětlil olomoucký trenér.

Do sestavy by se tak měl vrátit útočník Martin Davídek. „Počítáme sním, ale ještě se musí dořešit nějaké papíry,“ uvedlFiala. Nejasno je zatím nad útočníkem Radkem Meidlem, který by se rád vrátil do zámořské nižší soutěže. „Je otázka, co sním bude. Jako trenéři sním ale počítáme,“ řeklFiala.

Vzhledem kněkolika absencím nejí jisté, jestli Mora vzítřejším derby sProstějovem nasadí tři nebo čtyři pětky. „Spomocí juniorů čtyři pětky dohromady dáme. Ikdyž na konci roku jsme hráli na tři pětky a nebylo to špatné. Na druhou stranu ale nechceme teď ztrácet síly, když nevíme, jestli budeme hrát předkolo play-off nebo až čtvtrfinále,“ dodalFiala.

Svýraznou pomocí navíc olomoučtí hokejisté nemohou počítat ani zextraligového Znojma. „Obránce Chmelíř, se kterým bychom mohli počítat, se vTřebíči zranil. Šest týdnů bude mít sádru. Smoc velkým počtem hráčů počítat nemůžeme,“ uvědomuje siFiala.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika