Ze začátku se na ledě nic zajímavého nedělo To se zlomilo až při olomoucké přesilovce.

Vyrůbalík dostal ideální přihrávku mezi kruhy, Honzík puk vyrazil ke Skladanému, jenže ten z úhlu nedokázal kotouč poslat do odkryté branky.

Na konci se i domácí dostali do několika nebezpečných přečíslení, ale chyběla jim přesnost.

Kohouti to potrestali. Knotek obloučkem za obranu našel Skladaného, který překonal domácího gólmana střelou pod břevno.

Na začátku druhé třetiny hosté svůj náskok zvýšili. Při vlastním oslabení Vyrůbalík vystřelil od mantinelu a puk překvapivě prošel až do branky. Vzápětí mohl zvýšit Herman, jenž však svůj nájezd zakončil forhendovou kličkou vedle.

A domácí se dočkali kontaktního gólu. Když už se Ondrušek vracel z trestné lavice na led, najel si Mullane mezi kruhy a prostřelil Konráda.

Ve třetí třetině se Kohouti snažili soupeře držet na dostřel od branky. I přesto mohl vyrovnat Tuominen, jehož dorážku Konrád bravurně zneškodnil. Jenže pak po pravém křídle ujel Mullane, jeho střelu Konrád vyrazil před sebe a z pokračující akce se prosadil Harant.

Mora mohla jít znovu do vedení při dvojnásobné přesilove. Jenže Skladaný před poloprázdnou brankou trefil jen brusli clonícího obránce.

A tak se prodlužovalo. Nastavený čas však netrval ani dvě minuty. Puk si totiž vzal Strapáč, prokličkoval až před branku a trefil se přesně k tyči.

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Mullane (Dujsík, T. Dvořák), 51. Harant (Mullane, Gríger) – 20. Skladaný (J. Knotek, Laš), 27. Vyrůbalík (Herman, Burian), 62. Strapáč (Jaroměřský). Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:5, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2517.

Karlovy Vary: Honzík – Dujsík, Harant, Sičák, M. Rohan, Rýgl, T. Dvořák – Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek – V. Tomeček, Skuhravý, Vachovec – Gorčík, Stloukal, D. Kindl- Flek, Gríger, Harkabus – Mullane. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Matai, Staněk – Skladaný, J. Knotek, Laš – T. Mikúš, J. Mikúš, Holec – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.