Diváci v plecharéně sledovali možná až nečekané gólové hody. Mora zdolala Pardubice po přestřelce 5:3.

Čtyřgólovou kanonádu v první třetině odstartoval Marek Laš, který tečoval pokus Jana Eberleho a nasměroval puk mezi betony pardubického gólmana Kacetla.

Radost domácím Kohoutům ale vydržela jen pár desítek sekund - dvěma slepenými góly skóre otočil Jordann Perret.

O vyrovnání se pak zasadil opět útočník Laš, jehož pokus do branky dorazil Jakub Herman.

Jaromír Jágr v kladenském dresu při zápase WSM ligy s Přerovem v Meo Aréně
Jágr chválil Přerov: Byli výborní, máme na čem pracovat

V úvodu druhé části hry se Kohouti dostali znovu do vedení, když v přesilovce přesně pálil kapitán Martin Vyrůbalík.

I na tento gól však Východočeši dokázali rychle odpovědět - Tomáš Rolinek vyrovnal na 3:3.

Ve 48. minutě přišel veledůležitý moment pro domácí, kdy se k dorážce dostal Petr Strapáč a poslal Kohouty potřetí do vedení.

Strapáč se proti Pardubicím trefil v letošní sezoně už ve třetím zápase.

Hosté v závěru vsadili na dlouhou power-play a trefou do prázdné branky skóre pečetil Zbyněk Irgl.

Mora se po výhře 5:3 přiblížila svému východočeskému soupeři na dva body.

V tabulce figuruje na osmé příčce s pětibodovým náskokem na jedenáctý Chomutov.

Zbyněk Irgl
Falter může ukázat, že tým umí podržet, říká Irgl před Pardubicemi

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Laš (Eberle, Holec), 16. Herman (Laš, Eberle), 24. Vyrůbalík (Jaroměřský, Eberle), 48. Strapáč (Burian, Irgl), 60. Irgl (Burian) - 5. Perret (M. Kaut, Poulíček), 7. Perret (Poulíček, M. Kaut), 29. P. Sýkora (Rolinek, Marosz). Rozhodčí: Šír, Hejduk — Jindra, Zíka. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 4141.

Olomouc: Falter - Jaroměřský, Vyrůbalík, Houdek, Onrušek, J. Galvas, L. Galvas, Staněk - Eberle, J. Knotek, Laš - Irgl, Strapáč, J. Káňa II - Skladaný, Herman, Burian - Ostřížek, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Pardubice: Kacetl - Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - T. Svoboda, Tomášek, S. Treille - M. Kaut, Poulíček, Perret - Bojko, Dušek, M. Beran. Trenéři: Holaň, Janecký a Marek.