Vůbec poprvé v sezoně vstřelili v jednom zápase víc než čtyři góly, což vyústilo ve velmi cennou domácí výhru nad lídrem soutěže 6:3.

„Z naší strany kvalitní utkání, opravdu musím naše hráče pochválit. Hráli dobře, disciplinovaně, s nejvyšší mírou bojovnosti a nasazení. A hlavně jsme stříleli branky,“ pochvaloval si oproti předešlým dvěma zápasům proti Liberci a Pardubicím trenér Mory Zdeněk Moták.

KOHOUTI BRZY ZÍSKALI NÁSKOK

Kohouti se na svůj vkus rozjeli velmi brzy. Ustáli úvodní tlak Ocelářů, a pak sami dvakrát udeřili. Nejprve zametl puk za Štěpánka Jan Knotek, o pět minut později hosté nevyhodili kotouč z obranného pásma, a zapomenutý Tomeček svižnou střelou zvýšil na 2:0.

Když se Mora dostane do takového vedení, většinou si dokáže udržet soupeře od těla. Jenže dějová linka třetího vzájemného souboje s Třincem byla jiná.

Během necelých dvou minut totiž hosté srovnali. Jaroměřský schoval střelu tak dokonale, že to jeho bývalý spoluhráč Konrád neviděl. O minutu a 48 vteřin později Hanáci – jako už poněkolikáté – inkasovali ve vlastní přesilovce, ztrátu za Konrádovou klecí trestal Stránský.

MORU ZTRÁTA VEDENÍ NEPOLOŽILA

Kdo by čekal, že to mužstvo trenérů Motáka a Tomajka podlomí, byl na omylu.

„Zavřeli nás na nějaké dvě tři minuty ve druhé třetině, nevěděli jsme si rady, ale pak jsme se z toho dostali, dali góly a zbytek třetiny byl dobrý,“ pravil Moták.

V polovině utkání dorazil Kucserovu střelu Knotek, který svou druhou trefou v zápase téměř přes kopírák napodobil svou vítěznou branku z ledu Ocelářů. Za minutu a půl pak napodobil sám sebe zase Ondrušek, jehož dělovka i hned po buly byla prakticky stejná, jakou zaznamenal o dva dny předtím proti Pardubicím.

V tomto případě vyhnala Štěpánka z branky, ten místo přepustil Kacetlovi.

„Přišly zbytečné fauly, které nám vzaly momentum. Domácí nám dali dva góly, což byly direkty, pak už se hráčům špatně hrálo,“ hodnotil klíčové chvíle Václav Varaďa, kouč Třince.

Hanáci nechtěli dopustit žádné větší drama a necelých pět minut po druhé pauze pálil přesně i Kucsera. Tříbrankový náskok domácích sice ještě zúžil druhým přesným zářezem Stránský, závěrečná hostující power-play ale pak vedla jen k potvrzení olomouckého vítězství – odkrytou třineckou branku trefil Kolouch.

Olomouc si tak po deseti dnech připsala znovu velmi cenný skalp lídra soutěže, a do posledního utkání roku 2020, které odehraje znovu doma proti Hradci Králové, tak může jít s lepší náladou.

„Když do toho půjdeme se stejným entuziasmem, nasazením a bojovostí, můžeme uspět,“ věděl Moták.
Mora hostí Hradec ve středu od 16 hodin.

HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. J. Knotek (Bambula), 11. V. Tomeček (J. Knotek), 30. J. Knotek (Kucsera, Ondrušek), 31. Ondrušek (Nahodil), 45. Kucsera (Olesz, Mácha), 58. Kolouch (Bambula, J. Káňa) – 16. Jaroměřský, 17. M. Stránský (P. Vrána), 51. M. Stránský (Martin Růžička, Kundrátek). Rozhodčí: Hodek, Šindel – Gerát, Brejcha. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1 Bez diváků.

Olomouc: Konrád – Dujsík, Švrček, T. Černý, Valenta, A. Rutar, Ondrušek – J. Káňa, J. Knotek, Bambula – Burian, Ostřížek, V. Tomeček – Olesz, Mácha, Kucsera – Pekr, Nahodil, Kolouch – Gřeš. Trenéři: Moták a Tomajko.

Třinec: Štěpánek (31. Kacetl) – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský – M. Stránský, P. Vrána, Martin Růžička – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kurovský, Dravecký, Hrňa – Kofroň, R. Veselý, Šedivý – Tomi. Trenéři: Varaďa a Zadina.