Kohouti v zápase nastoupí ve speciální sadě dresů, které následně půjdou do dražby.

„Zápasu také bude předcházet netradiční ceremoniál, proto fanouškům doporučujeme přijít na zimní stadion s dostatečným předstihem,“ vzkazuje klub HC Olomouc na svém webu.

První setkání olomouckých hokejistů s vojáky sedmé mechanizované brigády proběhlo během června, kdy Hanáci v rámci suché přípravy na novou sezonu absolvovali výcvik.

"Docela jsme si hrábli"

Netradiční zpestření přípravy bylo tehdy hodně náročné. Jen namátkou museli absolvovat brodění řekou, vstávání v noci s následným osmikilometrovým během, stavění přístřešku či chytání ryb.

„Myslím, že účel to splnilo opravdu maximálně! Viděli jsme je v situacích, na které nejsou zvyklí. Navíc tam bylo spousta komárů, čímž ta nekomfortnost byla navýšená,“ pochvaloval si výcvik starší z dvojice kohoutích koučů Zdeněk Moták.

„Myslím, že jsme museli dost vystoupit ze svojí komfortní zóny. Bylo to dobře nakombinované a vymyšlené. Docela jsme si i hrábli. Nebo aspoň já jsem to tak cítil,“ přidala svůj pohled dlouholetá opora Mory útočník Jan Knotek.

Hráči aktuálně osmého celku Tipsport extraligy si následně s vojáky zahráli i florbal.

Celou spolupráci teď završí projekt „Army game“, jak olomoucký klub nazval páteční duel proti Ocelářům.

„Máme radost z toho, že se nám povedlo tento zápas připravit, a mohli jsme tak navázat na úspěšnou spolupráci se sedmou mechanizovanou brigádou,“ uvedl na klubovém webu Jan Tomajko, jednatel a jeden z trenérů HC Olomouc.