„Jel jsem z boku a co jediné mě napadlo, si to dát pod nohu. Trefil jsem to, takže super,“ nadšeně popisoval útočník Aleš Jergl svůj kousek, který jsou hokejoví fanoušci zvyklí vídat například od hvězdy NHL Tomáše Hertla.

Důležité vedení Mory

Olomoucký tým měl proti Třinci raketový vstup do zápasu. Šestnáctiletý Tobiáš Handl vyhrál buly a Vojtěch Tomeček pohotovou střelou prostřelil novou akvizici v třinecké brance Pavla Kantora.

„Dobře jsme začali. Na rozdíl od předchozích zápasů, ve kterých jsme prohrávali. Hráči si rázem víc věřili,“ těšilo olomouckého trenéra Jana Tomajka.

Hosté odpověděli proměněným trestným střílením, Martin Růžička se blýskl ideálně provedeným bekhendovým blafákem.

Jen úvod druhé třetiny Kohouty nezastihl v nejlepším rozpoložení, což Oceláři potrestali vedoucím gólem – Martin Gernát krásně nabídl puk Vladimíru Svačinovi, který z blízky nezaváhal.

„Ani takový stav s námi ale nezacloumal,“ viděl velké pozitivum kouč Tomajko.

Drtivý závěr druhé třetiny

Moru nakoplo rychlé vyrovnání. Důrazný František Skladaný střelou po ledě nachytal Kantora a v závěru druhé třetiny se Kohouti po zásluze dočkali i vedoucí branky. V přesilovce si do střeleckého prostoru nabruslil obránce Jakub Galvas a bekhendovou ranou zajistil klíčové vedení 3:2.

„První a třetí gól mi tečoval vlastní obránce. Moc jsem toho nepochytal, měl jsem toho chytit víc,“ mrzelo třineckého brankáře Kantora.

Gólové lahůdky

Ve třetí třetině přidali Kohouti dva góly, které nadchly všechny fanoušky v červeno-bílých barvách.

Nejprve Bruno Mráz vybojoval trestné střílení, které Zbyněk Irgl proměnil jako starý mazák.

A o chvíli později kometa letošní sezony Aleš Jergl přidal v exhibičním stylu svůj 12. zásah v ročníku.

„Vedli 4:2, pár minut do konce, tak si to v tuhle chvíli asi dovolil. My jsme už ve třetí třetině byli dost bezradní, neměli jsme snad ani jednu šanci,“ uznal Kantor.

Jedinou výjimkou bylo druhé trestné střílení večera pro Růžičku, skóre se už ale v závěru zápasu neměnilo.

„Hráče musíme pochválit, předvedli výborný výkon. Byli jsme o trochu lepší než soupeř. Přesně takový zápas, vek kterém jsme dali trochu víc gólů, jsme potřebovali,“ radoval se Jan Tomajko.

Jeho svěřenci si v tabulce upevnili postavení zaručující předkolo play-off a teď budou mít zasloužený oddech. Odměnou za tři body jim bude jeden volný den navíc.

„Před přestávkou je takové vítězství pro nás vzpruha. Třinec má výborné výsledky, výborné postavení v tabulce a hokej hraje taky pěkný. Tři body jsou pro nás důležité i z hlediska sebevědomí do dalších zápasů,“ prohlásil Tomajko.

HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. V. Tomeček (Handl), 29. Skladaný (J. Galvas, Mráz), 40. J. Galvas, 55. Irgl z trestného střílení, 56. Jergl (J. Knotek) – 9. Martin Růžička z trestného střílení, 27. Svačina (Gernát, Chmielewski). Rozhodčí: Lacina, Obadal – Bryška, Hlavatý. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 3 691.
Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas, Švrček, Rutar – Ostřížek, J. Knotek, Jergl – Burian, Strapáč, Irgl – Laš, Skladaný, Mráz – Holec, Handl, V. Tomeček. Trenéři: Tomajko a Moták
Třinec: Kantor – M. Doudera, Roth, Gernát, Matyáš, Galvinš, D. Musil, M. Adámek – Werek, Marcinko, Hrňa – Dravecký, P. Vrána, Martin Růžička – M. Kovařčík, Polanský, O. Kovařčík – Chmielewski, Hladonik, Svačina. Trenéři: Varaďa a Zadina.