Utkání se pro Kohouty z počátku nevyvíjelo příznivě. Domácí museli dotahovat vedení Znojma, které Jihomoravanům zařídil Radek Haman, který za Žigárdyho záda tečoval střelu Štacha.

Moře se nepodařilo navázat na úterní kanonádu s Třebíčí, ale i se silným soupeřem ze Znojma si nakonec dokázala poradit. Diváky ze sedaček zvedal zejména centr třetí formace Jakub Čuřík, který byl u všech třech gólů domácích.

Čtyřiadvacetiletý forvard zařídil Kohoutům vyrovnání minutu před první sirénou, když mu do jízdy dobře nahrál David Mikšan.

„Tam to udělal výborně Mikeš. Já jsem byl rozjetý proti Marianovi Moravovi, který není tak dobrý bruslař dozadu, naznačil jsem kličku rameny a snažil jsem se ho objet. Pak jsem zavřel oči a chtěl jsem se to trefit hlavně nahoru,“ popsal Čuřík svůj vyrovnávací gól.

Ve druhé třetině i přes šance na obou stranách branka nepadla. Mora nevyužila ani minutu dlouho přesilovku pět na tři, Horčičkovi ve znojemské brance jednou pomohla i tyč. Rozhodnutí padlo deset minut před koncem třetí periody a opět u toho byl Jakub Čuřík.

„Šel jsem na led místo Radima Kucharczyka s první lajnou a viděl jsem, že Míša Černý najíždí sám před branku. Tomu se ale postavil puk a střela letěla vedle. Puk se odrazil od mantinelu před bránu a Zbořka to tam nějak doklepával,“ líčil Čuřík.

Pojistku si Kohouti připsali o dalších pět minut později, když se dvojice Čuřík – Haluza řítila na jediného obránce Orlů.

„Dostal jsem puk do jízdy a viděl jsem, že před branku najíždí Peťa Haluza na střelu z první. Tak jsem mu nahrál a on to trefil výborně,“ zavzpomínal Čuřík na akci z 56. minuty. Mora tak zakončila sérii dvanácti přípravných zápasů vítězně.

OBRAZOVÝ MATERIÁL PŘIPRAVUJEME

„Lepšího soupeře na poslední přípravné utkání jsme si nemohli přát, protože Znojmo je kvalitní mančaft se spoustou hráčů, kteří prošli extraligou. My jsme se s tím úspěšně poprali a to je jenom dobře,“ řekl po zápase trenér Kohoutů Petr Vlk.

Věří, že vítěznou formu si Kohouti udrží i do prvního ostrého zápasu sezony s Vrchlabím, které se bude hrát příští sobotu.

HC Olomouc – Orli Znojmo 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 20. Čuřík (Mikšan), 51. Zbořil (Černý, Čuřík), 56. Haluza (Čuřík) – 9. Haman (Štach). Diváků: 400.

Mora: Žigárdy – Bartoň, Janáček – Vyrůbalík, Nedbálek – Ondrušek, Lhotský – Paška, Staněk – Zbořil, Kucharczyk, Černý – Mikšan, Brančík, Davídek – Haluza, Čuřík, Bordowski – Coufal, Venkrbec, Zábranský. Trenéři: Petr Vlk, Petr Fiala.

Znojmo: Horčička – Morava, Hořava – Štach, Protivný – Kolafa, Štrach – Lattner, David – Haman, Plášek, Vyletelka – Říha, Hradecký, Sedlák – Havlík, Meidl, Staněk – Barták. Trenér: Jan Neliba.

MIROSLAV MAZAL