První třetina byla na šance chudá, a tak se nebylo, co divit, že se skóre neměnilo.

Po přestávce Mora soupeře přitlačila. Zbořil nejprve orazítkoval tyč. Poté byl Pekr při nájezdu faulován a bylo nařízené trestné střílení. Mladý olomoucký útočník po parádních kličkách překonal gólmana Furcha.

Další branku však domácí nepřidali a Medvědi z ničeho nic vyrovnali. Hafenrichter dostal přihrávku na útočnou modrou a minutu před druhou sirénou prostřelil Žigárdyho. „Dostali jsme se pod obrovský tlak a se štěstím jsme vyrovnali,“ musel přiznat berounský trenér Jiří Doležal.

Hned po přestávce zůstal Novotný zcela sám před olomouckou brankou, ale domácí gólman svůj tým podržel. Mora sice místy hosty přitlačila před vlastní branku, ale Furcha nepřekonala.

Chvíli před koncem skákající puk před prázdnou brankou přeskočil Kucharczykovu hůl a muselo se prodlužovat. Nastavený čas trval jen patnáct vteřin, když se trefil Zbořil.

„Měli jsme spoustu šancí, ale nedali jsme góly. Jinak jsme ale odehráli dobrý zápas. Škoda ztraceného bodu,“ litoval olomoucký trenér Jan Tomajko.

HC Olomouc – HC Berounští Medvědi 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Pekr, 61. Zbořil (Ministr, Vyrůbalík) – 39. Hafenrichter (Látal, Pavel). Rozhodčí: Petružálek – Reich, Novotný. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 842.
HC Olomouc: Žigárdy – Bořuta, Ondrušek, Janáček, Vyrůbalík, Koma, Nedbálek, Bartoň – Pekr, Ministr, Zbořil – Kucharczyk, Domin, Haluza – Černý, Polodna, Řípa – Smejkal, Brančík, Coufal. HC Berounští Medvědi: Furch – Nedvěd, Husák, Jebavý, Látal, Malý, Veselý – Vlček, Kupec, Valský – Hafenrichter, Pavel, Besser – Novotný, Hašek, Rudovský – Forman.