Olomoučtí Kohouti před pauzou zvítězili ve třech duelech v řadě. Do kolonky výher mohli zapsat těžké zápasy v Ústí nad Labem a doma s Chomutovem.

Teď trenéři Mory Petr Fiala a Jan Tomajko doufají, že forma jejich svěřenců bude po Novém roce gradovat.

Pauzu tak Kohouti vyplnili jak jinak než tréninkem. Prostor však přišel i na krátký odpočinek.

„Probíhalo to přesně tak, jak jsme si naplánovali. Byly čtyři dny volna od 27. do 30. prosince a pak zase dvoufázové tréninky. Splnilo to naše očekávaní a věřím, že se to projeví i v zápasech, které nás čekají v lednu,“ říká Tomajko.

Olomoucký tým se ve středu v 18 hodin představí na ledě Hradce, který v sezoně dokázal dvakrát porazit.

„Jedeme v plné síle. A i kdyby byl třeba někdo nemocný, tak myslím, že máme natolik široký kádr, že by to neměl být problém. Nejedeme tam prohrát. Samozřejmě do Hradce míříme s cílem získat všechny body,“ prohlašuje Tomajko.

Na ledě se neobjeví olomoucký útočník Lukáš Kucsera, který mezi svátky vypomáhal Vítkovicím na Spenglerově poháru, kde si připsal jeden bod za asistenci.

Stoprocentně bude chybět i talentovaný brankář Libor Kašík, který reprezentuje Českou republiku na mistrovství světa hokejistů do dvaceti let v Kanadě, a ve stavu zraněných je i obránce Mikel.

„Kucsera hrát nebude, ale zase se nám vrací Šlahař, takže si myslím, že se konkurence zvyšuje,“ domnívá se Tomajko.

Hradeckému soupeři se před soubojem s Kohouty rozrůstá marodka. Mimo je Luděk Brož, Martin Vágner, Ondřej Poživil nebo Václav Lesák. Do utkání nenastoupí ani Šimon Macháň, který má zlomené žebro, a je tak dlouhodobě mimo hru.

Východočechům ale nebude chybět nejproduktivnější hráč Patrik Moskal ani kanonýr Jiří Kadlec.

Nejproduktivnější hráč Mory v letošní sezoně Petr Haluza se vrací na důvěrně známý stadion, kde strávil dvě sezony.

Jak se mu na ledě Hradce bude dařit tentokrát?