Domácí na rozdíl od předchozího domácího utkání začali aktivně, což se hned vyplatilo. Smejkal před brankou našel Brančíka, který prostřelil Valenta. Hosté mohli záhy vyrovnat, když před olomouckou brankou zůstali sami dva havířovští hokejisté. Žigárdy však Hloucha vychytal.

Na konci třetiny přišla akce zápasu. Brančík dva obránce odvezl k mantinelu, přihrál volnému Zbořilovi, který nedal havířovskému brankáři šanci. „Z mála šancí jsme dali dva góly,“ pochvaloval si olomoucký trenér Petr Fiala.

Po přestávce se hráči na obou stranách předháněli v zahazování vyložených šancí. Nejprve prázdnou branku netrefili Smejkal se Sakrajdou, na havířovské straně to samé zopakovali Velecký a Kotásek.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky nejprve přečíslení dvou na jednoho nevyužil Čuřík, a Panteři začali být aktivnější. Pět minut před koncem Piecha přehodil ležícího Žigárdyho.

Hosty branka nakopla a Moru přitlačili do obrany. Když ale minutu před koncem Žigárdy se štěstím zalehl puk v brankovišti, Hanáci si připsali první tři body z domácího stadionu.

„Když dáme jeden gól z tolika šancí, nemůžeme se divit, že prohrajeme,“ konstatoval havířovský kouč Miroslav Fryčer.

HC Olomouc – Havířovská hokejová 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky a asistence: 5. Brančík (Smejkal), 20. Zbořil (Brančík) – 55. Piecha (Rozum). Rozhodčí: Blecha – Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 2:5. Diváci: 1230.

HC Olomouc: Žigárdy – Kudělka, Ministr, Smejkal, Luňák, Čuřík, Brančík, Řípa, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Štach, Kříž, Vyrůbalík, Sakrajda, Nedbálek, Bartoň, Mrázek, Bordowski, Žajgla, Venkrbec. Trenéři Petr Vlk a Petr Fiala.

Havířov: Valent – Evan, Štefanka, Huhto, Novák, Klimeš, Štěpánek, Hegegy, Lojek, Hlouch, Vala, Vozdecký, Rozum, Piecha, Sikora, Brynecký, Strapáč, Kotásek, Seman, Haas, Velecký. Trenéři Petr Folta a Miroslav Fryčer.