Hokejisté Olomouce už znají kompletní rozpis přípravných zápasů na nadcházející extraligovou sezonu. Moru čekají soupeři, se kterými se v letních měsících utkává pravidelně. Nejzvučnějším týmem je pak bratislavský Slovan, slovenský účastník KHL, se kterým přípravu odstartuje.

Třinec, Zlín, Jihlava, Trenčín a Slovan Bratislava. To je pětice týmů, se kterými olomoucký tým pod vedením nové trenérské dvojice Tomajko a Moták absolvuje přípravu na novou extraligovou sezonu.

Hokejový půst Hanáci zajedí atraktivním soustem proti Slovanu Bratislava, který přijede do Olomouce ve čtvrtek 2. srpna. S týmem z Kontinentální hokejové ligy se Kohouti v rámci přípravy potkají po dvou letech.

V létě 2016 se během jihlavského Dukla Cupu potkali s Nižným Novgorodem, o dva roky dříve v přípravě na svou první extraligovou sezonu po 17 letech přivítali běloruské Dinamo Minsk.

Hanáci si domluvili dohromady osm přípravných utkání, z toho pět jich odehrají na svém ledě. Se Zlínem, Jihlavou a slovenským Trenčínem absolvují dvě střetnutí, s Třincem a Slovanem Bratislava se utkají jednou.

Generálka na nový ročník extraligy čeká Moru v pátek 7. září doma proti zlínským Beranům. Přesně o týden později vyzve na svém ledě v prvním soutěžním kole nováčka soutěže z Karlových Varů.

Přípravná utkání HC Olomouc

Čtvrtek 2.8.
Olomouc – Slovan Bratislava

Úterý 7.8.
Jihlava – Olomouc

Čtvrtek 9.8.
Olomouc – Třinec

Čtvrtek 23.8.
Olomouc – Jihlava

Úterý 28.8.
Zlín – Olomouc

Čtvrtek 30.8.
Olomouc – Trenčín

Úterý 4.9.
Trenčín – Olomouc

Pátek 7.9.
Olomouc – Zlín