Olomoučtí hokejisté se od začátku usadili mezi nejlepšími týmy. Největší krize na družstvo dolehla v závěrečných kolech po chřipkové epidemii.

„Tři čtvrtiny byly velmi dobré. Od zápasu v Kadani, kde jsme nastoupili v provizorní sestavě, jsme nehráli dobře,“ přiznal olomoucký trenér Petr Fiala.

Kohouti tak rázem přišli o velký náskok před čtvrtou Duklou Jihlava, která se v tabulce dostala před Hanáky. Nakonec ale soupeře z Vysočiny porazili a vrátili se na třetí příčku.

„Málo jsme bodovali. Je dobře, že jsme v tomto týdnu vyhráli. Především proti Jihlavě jsme hráli velice dobře. Kdybychom se takovým výkonem prezentovali v pondělí proti Benátkám, určitě bychom měli něco uhrát,“ domnívá se Fiala.

Před sezonou si trenéři kladli za cíl zrychlit a přitvrdit herní projev.

„Hlavně v těch třech čtvrtinách jsme hráli výborně a agresivně. Když se hráči vrátí po nemoci nebo zranění, tak na tom nejsou tak dobře kondičně a nechodí tak do těla. To byl také jeden z důvodů, proč jsme v závěru tak nehráli,“ upozornil Fiala.

Fanoušci si hodně slibovali od návratu zkušeného útočníka Jiřího Dopity. Ten ale často chyběl. V produktivitě se však nadmíru dařilo druhé Řípově formaci.

„Jirka Dopita dvacet zápasů neodehrál. Přitom první lajna v některých zápasech vypadala velmi dobře. Teď jsou všichni fit a připraveni na play off,“ poznamenal olomoucký trenér.

Moře před play off, které začíná v pondělí, ještě zbylo několik dnů na doladění posledních detailů. Po pátečním lehčím tréninku a regeneraci se tým v dalších dnech zaměří především na přesilovky.

HLASUJTE: Kam to letos Mora dotáhne v play off?