Úvodní dvě třetiny byly ze strany domácích hodně špatné. Hostům stačily dvě dorážky k lacinému vedení 2:0 po úvodní dvaceminutovce.

Olomouckým hokejistům se hra vůbec nedařila. Trenéři přitom po první přestávce zpřeházeli sestavu, ale žádný efekt se nedostavil.

Moru nakopl až gól v přesilovce. Hanáci najednou soupeře uzamkli v jeho třetině a v dvojnásobné početní výhodě po dorážce Sakrajdy vyrovnali.

„Když jsme dostali vyrovnávací gól na 2:2, bral bych i prodloužení,“ přiznal trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek.

Domácí totiž pokračovali v tlaku a gól visel ve vzduchu. Nečekaný úder ale přišel na druhé straně. Po chybě na útočné modré se hosté dostali do přečíslení dvou na jednoho a Rod dorážel do prázdné branky.

„V závěru jsme udělali takovou lajdáckost. Sami jsme soupeři nabídli přečíslení. Místo, abychom puk poslali na zadní mantinel, přišla klička, která dopadla brejkem hostů,“ řekl olomoucký trenér Petr Vlk.

V dalším kole hraje Mora znovu doma, když ve středu hostí Havířov.

HC Olomouc – HC Vrchlabí 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Branky a asistence: 43. Brančík (Mrázek), 53. Sakrajda (Kříž, Ministr) – 6. Wagenhoffer (Rod), 20. Beck (Koma), 58. Rod (Gajovský). Rozhodčí: Trombík – Škach, Machálek. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváků: 1500.
HC Olomouc: Žigárdy – Kříž, Ostrčil – Bartoň, Mrázek – Kudělka, Škach – Paška, Nedbálek – Davídek, Ministr, Bordowski – Sakrajda, Brančík, Zbořil – Smejkal, Čuřík, Řípa – Vlk, Žajgla, Ondrušek. Trenéři: Fiala a Vlk.
HC Vrchlabí: Štůrala – Koma, Lukáč –Chatrnúch, Bendík – Vála, Matějíček – Galvas, Wagenhoffer – Fiedler, Pajič, Beck – Horčička, Krupka, Rusnák – Gajovský, Rod, Látal – Hruška, Kříž, Konečný. Trenér: Jeřábek.