Skóre se měnilo již při první přesilovce. V olomoucké početní výhodě se však hosté dostali do přečíslení a Volráb zavěsil. Hanáci odpověděli na začátku druhé třetiny, kdy Davídek dorážel Ondruškovu střelu od modré.

V další minutě však šli Východočeši znovu do vedení. Moře k vyrovnání nepomohla ani dlouhá přesilovka pět na tři. Rozhodčí Mikula však za hozenou hokejku nařídil trestné střílení a Ministr se nemýlil.

Hosté mohli jít znovu do vedení, ale bomba Táborského se odrazila od břevna. Když i druhá dvojnásobná přesilovka domácích zůstala nevyužita, musely rozhodovat samostatné nájezdy.

Ze šesti exekutorů byl úspěšný jen Ministr. Olomouckému brankáři Kamešovi však v druhé sérii při nájezdu Filipa vypomohla pravá tyč.

„Se dvěma boda proti Hradci, který má řadu brejkových hráčů, můžeme být spokojeni,“ hodnotil olomoucký trenér Petr Fiala.

První liga pokračuje šestým kolem již zítra. Mora v repríze loňského semifinále zavítá na chomutovský led.

HC Olomouc – Hradec Králové 3:2 po s.n. (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Davídek (Ondrušek), 36. Ministr (tr. střílení), rozhodující nájezd Ministr – 4. Volráb (Koudelka), 23. Roubík (Kadlec, Lesák). Rozhodčí: Mikula – Poruba, Vengřín. Vyloučení: 5:8, navíc F. Luňák (HK) 10 minut. V oslabení: 0:1. Diváci: 1125.

HC Olomouc: Kameš – Kudělka, Ministr, Smejkal, Luňák L., Čuřík, Brančík, Paška, Řípa, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Sakrajda, Nedbálek, Ostrčil, Bartoň, Mrázek, Bordowski. Trenéři Petr Vlk a Petr Fiala.

Hr. Králové: Luňák F. – Táborský, Lesák, Burian, Hendrich, Karlíček, Pazdera, Seidl, Kadlec, Roubík, Fořt, Hruška, Koudelka, Volráb, Suchý, Filip, Moskal, Nedorost, Ulehla, Berger. Trenéři Pavel Pazourek a Jiří Mička.