Přitom již po 77 sekundách využil špatnou rozehrávku hostů Haluza a poslal Kohouty do vedení. Jenže rozhodčí Kubičík krátce po sobě vyloučil tři domácí a Rebel měl dvouminutovou dvounásobnou přesilovku.

Tu sice nevyužil, ale ve výhodě pět na čtyři Zohorna do prázdné branky poslal puk odražený od zadního mantinelu. Hned v další minutě Polodna obkroužil branku, poslal puk Černému, jenž Hanákům vrátil vedení.

Po přestávce se odehrával souboj olomouckých střelců s gólmanem Slipčenkem. Pekr ani Meidl neuspěli, nevyužita zůstal i přesilovka pět na tři. Olomoučtí hokejisté mohli být nakonec rádi, že Šenkeřík z bezprostřední blízkosti trefil jen Žigárdyho.

Když na začátku třetí dvacetiminutovky Slipčenko zlikvidoval brejk Pekra a střely Šedivého s Polodnou v olomoucké přesilovce, rozhodovalo se až v závěru. Osmdesát sekund před třetí sirénou hosté odvolali gólmana, ale do tlaku se nedostali. Naopak Černý puk uklidil do prázdné branky. „Ale moc jistý jsem si při tom bekhendu nebyl,“ přiznal olomoucký střelec.

HC Olomouc – HC Rebel Havlíčkův Brod 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Haluza, 10. Černý (Polodna, Šedivý), 60. Černý – 9. Zohorna. Rozhodčí: Kubičík – Goňa, Obadal. Vyloučení: 6:7, navíc Morava 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 1168.

HC Olomouc: Žigárdy – Tesařík, Vyrůbalík – Mikel, Bartoň – Lhotský, Ondrušek – Koma, Nedbálek – Pekr, Ministr, Řípa – Hlinka, Domin, Haluza – Šedivý, Černý, Polodna – R. Meidl, Brančík, Kolouch.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Slipčenko – Vošmik, Šenkeřík, Sova, Morava, Krejčí, Pavlík – V. Meidl, Zábranský, Endál – Holec, Knotek, Vondráček – Švaňhal, Stromko, Zohorna – Szabo, Fiedler, Štěpánek.