Po sobotním zápase v Hradci Králové (15.00) se Mora představí na domácím ledě v moravské bitvě proti Vítkovicím (17.00).

Kohouti se chtějí oklepat po třízápasové sérii proher, ze které však vydolovali dva body – naposledy na Štěpána doma s Kometou Brno (prohra 4:5 v prodloužení).

„Nenechali jsme se utlouct nepříznivým vývojem utkání a pořád jsme věřili, že to ještě dokážeme zvrátit. Částečně se nám to podařilo, bohužel ale pak Brno v prodloužení urvalo bod navíc,“ rekapituloval pro web HC Olomouc útočník David Ostřížek.

„Sice jsou to celkem už tři porážky, ale ve dvou zápasech jsme bodovali alespoň tím jedním bodem,“ doplnil trenér Zdeněk Moták.

V sobotu na ledě Hradce Králové poměří Mora síly s aktuálně třetím týmem tabulky.

„Hradec je dobře organizovaný tým, má v mužstvu výborné individuality. Zdobí je výborné bruslení, skvěle hrají přesilové hry a mají dobré brankáře. Bude důležité s nimi vydržet bruslit, ale zároveň se držet naší hry a bojovat na maximum,“ charakterizoval soupeře Moták a dodal jasný cíl: „Půjdeme do utkání s pokorou, ale také s touhou uspět.“

Útočník Mory Jan Knotek
Kolaps. Jako bychom se báli nad Kometou vyhrávat, řekl Knotek

Podle Ostřížka bude na soupeře platit jednoduchá hra.

„Hradec je mužstvo, které po ledě hodně lítá, takže to proti nim budou takové letecké závody. To nám ale docela svědčí a víme, že na ně bude platit především přímočarost,“ konstatoval.

Hradec Králové bude chtít odčinit poslední prohru se Zlínem, nad kterým vedl 4:2, jenže prohrál 4:6.

„S Olomoucí je to vždy bojovný zápas. Na tom to oni mají postavené, blokují střely a pomáhají brankáři. Musíme mu tam dobře clonit a vstřelit nějaké branky,“ řekl na klubovém webu útočník Patrik Miškář.

Mora Hradec doma udolala díky hattricku Petra Strapáče, venkovní zápas se jí však nevydařil (1:4). Znovu jí bude chybět nejproduktivnější hokejista Zbyněk Irgl.

„Je pro nás důležité, aby se nyní doléčil a byl stoprocentně v pořádku,“ potvrdil Moták úmysl, aby se hvězdný forvard vrátil do zápasového kolotoče stoprocentně připraven.

O šestadvacet hodin později nastoupí Mora k poslednímu domácímu utkání letošního roku proti Vítkovicím, které se rovněž nacházejí v elitní šestce extraligové tabulky.