Trojnásobnou radost mohli mít hráči Mory po třetím přípravném utkání na novou sezonu. Slovenský Trenčín totiž porazili jak v základní hrací době, tak v nastaveném prodloužení i nájezdech.

V šedesátiminutovém měření sil zvítězili Kohouti 6:3. Dali ještě o gól víc než před víkendem Jihlavě. „Je to určité plus, v sezoně na to nejsme tolik zvyklí, tak doufám, že to hráčům vydrží,“ přál by si trenér Jan Tomajko.

Zatímco směrem dopředu jsou krom prvního přípravného duelu Hanáci až nevídaně efektivní, směrem dozadu to zatím není úplně ono.

„Několikrát jsme propadli, toho bychom se chtěli do dalších zápasů vyvarovat,“ uvedl mladší z dvojice koučů olomouckého celku. Jedním dechem však dodává: „Ale nemůžeme si myslet, že měsíc před extraligou budeme hrát bez chyb.“

Překvapení na rozbruslení

Ještě předtím než samotné utkání s trenčínskou Duklou začalo, museli být dříve příchozí fanoušci mírně v rozpacích. Oba celky nastoupily na rozbruslení v červené variantě svých dresů.

„Nikdy jsem to nezažil, byla tam nějaká chybička. Po rozbruslení jsme si to ale převlékli, takže v pohodě,“ smál se útočník Marek Hecl, posila Mory právě z Trenčína. Proti svému mateřskému týmu hrál prvně. A hrstka fanoušků, která dorazila ze Slovenska, mu přichystala děkovný transparent.

„Mám tam fanoušky, měli mě tam rádi. Touhle cestou bych jim chtěl poděkovat,“ cenil si.

V utkání vyšel Hanákům – stejně jako ve čtvrtek proti Jihlavě – začátek. Ostřížek skvěle vybídl Knotka a ten neměl těžkou úlohu. Na startu druhého dějství pak Mora potrestala soupeřovo dvojnásobné vyloučení.

V přesilovce pět na tři vymetl šibenici Irgl, v klasické početní výhodě slavilo úspěch Škůrkovo nahození. Hezkou přihrávku Jana Káni pak uklidil do sítě Lukáš Nahodil a bylo to už 4:0 pro domácí.

Krátce po jeho trefě se poprvé na ukazateli skóre měnila číslovka i na straně hostí. Několik brejků dokázal spolehlivý Jan Lukáš v brance Mory lapit, na únik Kanaďana Coughlera už neměl.

Káňa je zpět, cítil se v pohodě. Dal nájezd

Trenčín pak po pauze udeřil v přesilovce zásluhou Štacha, v tomto případě ale přišel bleskový kontr ze strany domácích. Káňa byl v úprku faulovaný, nájezd na gólmana Valenta si proto zopakoval. A úspěšně.

„Vůbec jsem nevěděl, že je to nájezd. Kluci pak ale na mě křikli, ať jedu. Teď v přípravě je to jedno, v lize by ale jel asi někdo, kdo si na to věří a dává z nich víc gólů,“ řekl zarputilý útočník, jenž v přípravě odehrál první zápas. A skoro to na něm nebylo znát. „Cítil jsem se v pohodě, tři týdny už jsme na ledě. O to víc jsem na trénincích bruslil. Až na nějaké zápasové situace, které jsem v tréninku tolik neměl, si myslím, že dobré,“ těšilo ho.

I když pak další olomoucké okénko v obraně potrestal Valach, díky Dujsíkovi měla poslední slovo v základní hrací době Mora. A taky první v nastaveném prodloužení. Na dvougólového zadáka pak ještě navázal agilní Klimek. Když pak v nájezdech rozhodl nerozhodný stav Ostřížek, slavili Kohouti potřetí.

„Myslím si, že i to prodloužení jsme sehráli dobře, byli jsme lepší. A jsme spokojení i s produktivitou v nájezdech, dali jsme tři góly,“ lebedil si Tomajko.

Dobrou střeleckou formu se pokusí jeho svěřenci předvést i zítra na ledě brněnské Komety.

HC Olomouc – HK Dukla Trenčín 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Knotek (Ostřížek, Hlaváč), 23. Irgl (Strapáč), 24. Škůrek (Ostřížek), 39. Nahodil (Káňa), 46. Káňa (TS), 53. Dujsík (Knotek) – 39. Coughler (Chromiak), 46. Štach, 47. Valach (Bokroš, Sojčík). Rozhodčí: Hradil, Cabák – Lukš, Novotný. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1.

Olomouc: Lukáš – Dujsík, Vyrůbalík, Valenta, L. Rutar, Škůrek, A. Rutar, Hlaváč – Hecl, Nahodil, Káňa – Tomeček, Laš, Burian – Irgl, Kolouch, Strapáč – Klimek, Knotek, Ostřížek. Trenéři: Moták a Tomajko.

Trenčín: Valent – Štach, Kajínek, Starosta, Rajnoha, Sládok, Bokroš, Dužek, Stacha – Alderson, Mikyska, Lapšanský – Bartovič, Sádecký, Šišovský – Chromiak, Coughler, Sojčík – Valach, Švec, Hlinka. Trenéři: Pardavý, Radivojevič a Frühauf.