Kohouti naposledy Mountfield porazili v listopadu 2014. 

„Černá série proti Hradci Králové lehce proletěla šatnou. Byla to opravdu dlouhá série a je dobře, že se nám ji podařilo zlomit. Chlapci měli chuť, chtěli uspět. A to je aspekt, na kterém je vždycky třeba stavět,“ ocenil olomoucký trenér Zdeněk Moták.

Podle něj bylo vítězství zcela zasloužené.

„Odehráli jsme velice kvalitní utkání. Podle mě jsme byli celý zápas o něco lepší. Absolutorium si zaslouží celé mužstvo, hráli jsme výborně do defenzívy, soupeře jsme dokázali přestřílet. Hráči opravdu zaslouží poděkování,“ dodal Zdeněk Moták.

Zápas byl zároveň duel dvou slovenských gólmanů, kteří usilují o účast na olympiádě.

„Oba brankáři podali skvělý výkon. Olomouc si dokázala vytvořit tlak i šance,“ konstatoval hradecký kouč Václav Sýkora.
V první třetině byli aktivnější domácí. Po gólu volalo především přečíslení třetího útoku a závěrečný tlak, kdy z bezprostřední blízkosti zakončoval Houdek. Jenže skóre se neměnilo.

Hned po třiceti sekundách se do brejku dostal Jarůšek, Konrád jeho blafák vychytal. Toto varování domácím nestačilo, když se do brejku ujel Kukumberg, ale chyběla mu přesnost v zakončení.

Na druhé straně se do nadějné pozice dostal Lukáš Galvas, jenže závar před hradeckou brankou neprostřelil. Ani ve druhé třetině se skóre neměnilo.

Po přestávce bylo na ledě hodně rušno. Po chybě v olomoucké rozehrávce se do dalšího samostatného nájezdu podruhé dostal Jarůšek, ale opět neuspěl.

„Měli jsme příležitosti hlavně z nájezdů, ale bohužel jsme neproměnili ani jeden. To hodně mrzí,“ posteskl si Václav Sýkora.

To na druhé straně Lukáš Galvas zachytil puk na modré, jeho nahození skončilo u Mráze, který dorážel do prázdné.

Mora však ještě vyhráno neměla. Domácí však bez úhony přečkali oslabení i závěrečnou power play a konečně slavili výhru nad východočeským soupeřem.

HC Olomouc – Mountfield HK 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 49. Mráz (Strapáč, L. Galvas). Rozhodčí: Lacina, Sýkora – Frodl, Komárek.
Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 4143.
Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, L. Galvas, J. Galvas – Eberle, J. Knotek, Laš – Skladaný, Sundher, Burian – Ostřížek, Mráz, Strapáč – Buc, Herman, Vlach. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.
Hradec: Rybár – Gregorc, Cibulskis, Graňák, Rosandić, Vydarený, Pláněk, F. Pavlík – Jarůšek, Dragoun, Köhler – Látal, Kukumberg, Jaroslav Bednář – Červený, Koukal, Cingel – R. Pavlík, Džerinš, Vopelka. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.