Ostravskému týmu se totiž příliš nedaří. Ale to stejné se dá říct o Hanácích na venkovních hřištích, kde Kohouti zatím získali jen devět bodů.

„Potřebujeme už nějaké body z venku,“ přeje si olomoucký trenér Petr Fiala po třech předhozích porážkách venku.

Marodka Hanáků se však po středečním utkání s Berounem (3:1) opět rozrostla. Již v 5. minutě ze hry odstoupil Richard Bordowski, který si po tvrdém souboji u mantinelu vykloubil rameno.

V posledním kole navíc Moře vypomáhali čtyři hráči extraligového Znojma, u kterých není jisté, jestli budou k dispozici prvoligovému týmu.

„Sestavu ale vždycky dohromady dáme. Můžeme dát šanci juniorům. Zatím hrají dva obránci. Útočníci nedostávají tolik prostoru. Když se týmu nedaří, to potom juniora spíše sráží a může to mít i dlouhodobější negativní efekt na jeho výkonnosti,“ varoval Fiala.

Ostravský tým ve středu utrpěl debakl v Ústí 0:7, ale trenér Poruby Petr Fabián tomu nepřikládal větší význam. Severomoravský celek daleko větší důležitost přikládá dnešnímu utkání.

„Máme hodně zraněných, takže ty nedoléčené jsme ve středu nechali doma. Chceme si hráče šetřit na zápasy, kde je naší povinností bodovat. Teď máme doma Olomouc, která je od nás pár bodů, takže ten hráčský potenciál potřebujeme spíše na takovéto zápasy,“ řekl Fabián.

Oba týmy na sebe narazily v loňské čtvrtfinálové sérii, v níž Hanáci uspěli 4:1 na zápasy. V této sezoně se však družstva propadla do spodních pater první ligy. Poruba je dokonce předposlední a ani doma nemá příliš dobrou bilanci. Z jedenácti zápasů totiž vytěžila pouze čtrnáct bodů.

Program 26. kola:

sobota: 17.00: SK Horácká Slavia Třebíč – Sportovní klub Kadaň, HC Benátky nad Jizerou – HC Slovan Ústečtí Lvi, HC VOKD Poruba – HC Olomouc, HC Berounští Medvědi – HC Most, HC Kometa Brno – Havířov
17.30:HC Dukla Jihlava – HC Rebel Havlíčkův Brod
18.00: HC Vrchlabí – HC Chrudim, KLH Chomutov – HC VCES Hradec Králové.