Středeční zápas kvůli technickým potížím s chladicím zařízením v Plecharéně museli oželet, přípravu na Třinec Kohouti absolvovali převážně na uničovském ledě.

„Bylo to takové zpestření, naštěstí to nebylo daleko,“ konstatoval David Škůrek.

„Bylo znát, že domácí jsou ve velké pohodě, dnes podali velice dobrý výkon. My jsme naopak byli po reprezentační přestávce nerozehrání,“ přiznal olomoucký trenér Zdeněk Moták.

Zápas na půdě Ocelářů se pro Moru nevyvíjel ideálně. Třinec se v první třetině ujal vedení a ani po přesilovkové trefě Škůrka ze startu druhé části hry dlouho remízový stav nepanoval.

„Je to velká škoda. Vyrovnání nás zvedlo, ale pak jsme dostali dva blbé góly. Měli jsme docela binec v obranném pásmu, nechávali jsme tam volné beky a z toho pramenily minimálně dva tři góly,“ dobře věděl urostlý bek, který se radoval ze třetí trefy sezony.

„Jsem rád, že jsem to trefil, ale jinak to byl hrozně těžký zápas po takové době.“

Olomoučtí hokejisté. Ilustrační foto
Pochvala pro ledaře. Mora už je zase doma a těší se na Třinec

TŘINEC MĚL POHODU NA HOKEJKÁCH

Třinec odskočil na 4:1 a snížení Bruna Mráze přišlo příliš pozdě.

„Domácí hráli velice aktivně dopředu a my jsme spoléhali jen na brejky. Oni mají pohodu na hokejkách, věří si. Je vidět, že obránci podporují útok, kříží se v útočném pásmu, a to nám dělalo velké problémy si to rozebrat, vždycky tam vyplaval nějaký volný hráč,“ popisoval Škůrek.

V sestavě Mory chyběli Petr Kolouch nebo zkušení Zbyněk Irgl s Martinem Vyrůbalíkem. Šanci dostali i mladí hráči Hlaváč, Dajčar a Handl.

„Chyběli nám i klíčoví hráči, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Šance si umíme vytvořit ,a když si je vytvoříme, tak je musíme proměnit,“ konstatoval Škůrek.

Na Štěpána se olomoucký tým představí v dalším extraligovém duelu, fanoušci se mohou těšit na atraktivní domácí souboj s Kometou Brno.

Jakub Galvas
Devatenáctiletý kapitán Mory: Zpočátku jsem tomu nevěřil, líčil Galvas

HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 4:2

Třetiny: 1:0, 2:1, 1:1.
Branky a nahrávky: 7. Svačina (Krajíček, Polanský), 27. O. Kovařčík (Martin Růžička, Krajíček), 36. Adámek (Martin Růžička, Marcinko), 47. Dravecký (Chmielewski) – 24. Škůrek (Mráz, J. Knotek), 59. Mráz (Skladaný). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Gebauer, Lučan. Vyloučení: 4:4, navíc Marcinko (Třinec) a Handl (Olomouc) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 5 044.
Třinec: Hrubec – Gernát, Krajíček, Galvinš, Kundrátek, D. Musil, Roth, Adámek – Hrňa, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Roberts Bukarts, Mikulík, O. Kovařčík – Chmielewski, Novotný, Dravecký. Trenéři: Zadina a Raszka.
Olomouc: Konrád – Hlaváč, Ondrušek, Švrček, Staněk, Škůrek, Jaroměřský, Dajčar – Burian, Strapáč, V. Tomeček – Ostřížek, J. Knotek, Handl – Holec, Nahodil, Jergl – Laš, Skladaný, Mráz. Trenéři: Moták a Tomajko.