Hanáci poslední dva zápasy prohráli, když doma nestačili na Litvínov (4:5) a v neděli podlehli Boleslavi (2:4). Především poslední zápas toho moc pozitivního nepřinesl.

„Zápas byl absolutně nepovedený, asi nejhorší v sezoně. Měli jsme sice šance, které jsme ale nevyužili," vrátil se trenér Jiří Dopita k nedělnímu propadáku.

Olomoučtí hokejisté první vzájemné utkání na západě Čech vyhráli 5:2. Jenže Indiáni poté vyměnili trenéra a začalo se jim dařit. „Podíváme se na video, jestli změnili herní systém. Hráči jsou tam ale pořád stejní. Na soupeře se musíme dobře nachystat," uvědomuje si Dopita.

Hanáci z posledních dvou zápasů vyšli bodově naprázdno a soupeři z dolní poloviny tabulky se pozvolna přibližují. Duel s Plzní navíc představuje souboj dvou sousedů v tabulce, když Moře patří osmé místo a Plzni deváté.

„Chceme vyhrát každé utkání. Pro nás není v extralize lehkého soupeře. Věříme, že nastartujeme vítěznou šňůru a s Plzní budeme bodovat. Věřím, že se kluci z utkání v Boleslavi poučí a proti Plzni to bude o něčem jiném," doufá Dopita.

Olomoučtí trenéři sáhli k jedné vynucené změně, když potrestaného Radka Dlouhého na levém křídle čtvrtého útoku nahradí rekonvalescent Jiří Řípa.

Zápas v Boleslavi však přinesl i řadu vyloučení vyplývající z přísnějšího metru rozhodčích. Jejich posuzování zákroků je však pro hráče zatím nečitelné.

ČTĚTE TAKÉ: Teď jsem byl zrovna u doktora, takže to bude dobré, říká útočník Řípa

Rozhodčí začali pískat basketbal, říká Dopita

„Ze strany klubů byl určitý tlak, aby se pískaly fauly. Rozhodčí si tak řekli, že budou pískat basketbal. Pokud ale bude takový trend, tak se s tím musíme srovnat a nemůžeme se na to vymlouvat," okomentoval Dopita nový trend.

Plzeňským hokejistům se příliš nepovedl start do sezony, což odnesl trenér Milan Razým, kterého nahradil Michal Straka. Tato změna Indiánům pomohla a tým z šesti listopadových zápasů čtyři vyhrál. Klubovým statistikám se čtrnácti body vévodí Václav Pletka. Západočeský tým má v kádru i olomouckého odchovance Ondřeje Kratěnu, který však při nedělním zápase proti Liberci (3:1) na soupisce chyběl.

Zápas 24. kola extraligy mezi HC Olomouc a HC Škoda Plzeň začíná v úterý v tradičních 18 hodin.