Olomoučtí hokejisté v úvodních dvou kolech nezvládli zápasy s papírově snadnějšími soupeři, když podlehli Mostu 2:3 a Havlíčkovu Brodu 1:5. Proti silnému soupeři bude muset Mora přizpůsobit i taktiku.

„Je třeba hlavně začít pracovat a prosazovat se poctivým hokejem. Zaměříme se spíš na destrukci,“ přiznává olomoucký trenér Petr Fiala.

I když Hanáci hrají v domácím prostředí, chtějí předvádět hru, která je typická pro venkovní mužstva.

„Kometa je určitě favorit. Nesmíme s nimi hrát nahoru dolů, ale spíš se pokoušet o brejky,“ má Fiala jasnou představu.

Povzbudivou zprávou je alespoň to, že Mora proti brněnskému týmu nastoupí v plné síle. Chybí jen dlouhodobě zraněný Radek Meidl, Jiří Řípa s Radkem Brančíkem by ale měli nastoupit.

„Oba už trénují a měli by hrát. Brančík byl ještě na kapačkách a záda se mu uvolnila,“ řekl sportovní manažer Josef Podlaha.

Mora ale v úvodu sezony nechytila dobrou formu a tým teď navíc čeká těžký soupeř. Kometa přes léto vydatně posilovala a na soupisce figuruje řada zkušených hráčů. Jména jako Barus, Brabenec, Houdek, Kántor nebo Zubíček mají za sebou řadu sezon v extralize.

Kometa z dosavadních dvou kol první ligy ukořistila čtyři body. V prvním kole nejprve vyhrála 4:1 v Kadani, ale ve druhém doma v prodloužení podlehla Ústí 2:3. Tým navíc doprovází početná ekipa fanoušků, takže se dá očekávat bouřlivé prostředí.

Utkání třetí kola první ligy mezi HC Olomouc a Kometou Brno začíná ve středu v 18 hodin.