„Dosud jsme z přesilovek nedali gól a teď jsme vstřelili tři. To rozhodlo celý zápas. V předchozích zápasech jsme v přesilovkách byli jaloví," porovnával produktivitu v početní výhodě olomoucký trenér Jan Tomajko.

Domácí měli skvělý vstup do zápasu. První přesilovka, první gól. Ondrušek přihrávkou od modré našel u levé tyče Řípu, který ještě přihrál Hermanovi a ten už neměl problém zavěsit.

Druhá přesilovka, druhý gól. Třetí formace si před třebíčskou brankou vytvořila velký tlak a Kolouch se prosadil dorážkou z úhlu.

Třetí početní výhoda sice další branku nepřinesla, ale 35 sekund před první sirénou se přes celé hřiště prohnal Herman a nedal Čiliakovi šanci. „Třemi vyloučeními v první třetině jsme si podřezali větev," musel přiznat třebíčský kouč Kamil Pokorný.

Ten do druhé třetiny do branky poslal Dusíka a jeho tým se vrátil do zápasu, jak jinak, gólem v přesilovce. Kohouti reagovali na konci druhé dvacetiminutovky. Nejprve po individuální akci neuspěl Diviš. Hanáci se však znovu radovali v přesilovce, když Ondruškovu ránu dorážel Pekr.

Třebíč však vykřesala naději hned po přestávce dalším přesilovkovým gólem. „Už to vypadalo, že to bude drama," obával se Tomajko.

V další početní výhodě byl ale Marosz zablokován před prázdnou brankou a pátý uklidňující gól přidal Kolouch.

Třetí útok se gólově prosadil vůbec poprvé v sezoně.

„Měli spoustu šancí už v předchozích zápasech. Kluci už padali na mysli. Je dobře, že to protrhli. Doufám, že to bude pokračovat i v dalších zápasech," věří Tomajko.

První liga pokračuje šestým kolem ve středu, kdy Kohouti zajíždí na led Ústí nad Labem.

HC Olomouc – SK HS Třebíč 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Herman (Řípa, Ondrušek), 9. Kolouch (Selingr), 20. Herman, 38. Pekr (Ondrušek), 55. Kolouch (Švaňhal, Selingr) – 23. Čech (Zdráhal), 42. Káňa (Zdráhal, Marosz).

Rozhodčí: Minář, Jeřábek – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:2. Diváci: 583.

HC Olomouc: Kašík – Houdek, Nedbálek, Bertoň, Ondrušek, Lhotský, Valenta, Janáček, Staněk – Diviš, Kucharczyk, Hampl – Pekr, Řípa, Herman – Švaňhal, Kolouch, Selingr – Rác, Heža, Vodný.

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak (21. Dusík) – Malena, Rangl, Dietz, Zdráhal, Dlapa, Sláma, Čejka, Sobotka – Čech, Dolníček, Čuřík – Burian, Ostřížek, Marosz – Fořt, Kaut, Vondráček – Kadela, Káňa, Přibyl.