Olomoučtí hokejisté se i přes řadu absencí pořádně rozjeli. Postupně se Hanáci vypořádali s Třebíčí 3:2, Ústím 4:1 a naposledy doma deklasovali Hradec 6:0.

„Teď se chceme dobře nachystat na lídra," avizuje trenér Petr Fiala.

Připsat si skalp vedoucího týmu a snížit ztrátu na první příčku je velké lákadlo.

„Boleslav je první a každý, kdo proti ní hraje, ji chce porazit. Mladá Boleslav má na nás náskok pět bodů, takže ji budeme chtít porazit a dotáhnout se na ni," přeje si olomoucký obránce Martin Janáček.

Hráči věří ve větší podporu z tribun.

„Doufejme, že pár lidí ještě přijde navíc. Myslím, že by to mohl být parádní hokej. Jen si budeme přát, aby to pro nás dopadlo dobře, protože svátky by pak pro nás byly krásné mnohem více," uvedl kapitán Jakub Bartoň.

Selingrův koňar a nachlazení týmu

Již nyní je jisté, že domácí tým nenastoupí kompletní. Středeční utkání s Hradcem navíc nedohrál útočník Selingr.

„Měl by být v pořádku, dostal koňara," upřesnil sportovní manažer Josef Podlaha.

Hráči mají navíc problémy s nachlazením.

„Bojujeme s tím a zatím nikdo nezalehl," přiznal Podlaha. Otázkou je, koho uvolní extraligové týmy. Nejvyšší soutěž má totiž na programu dvě kola během tří dnů.

„Bude záležet, koho extraligové týmy využijí. Dozvíme se to až v sobotu ráno," dodal Podlaha.

Olomouckým hokejistům se v této sezoně proti Mladé Boleslavi daří. Doma sice Kohouti prohráli 2:3 po samostatných nájezdech, ale venku při premiéře Radima Vrbaty vyhráli 4:2 a ukončili domácí neporazitelnost škodováků.

Ti sice vedou první ligu, ale nepůsobí zcela suverénním dojmem. Z posledních čtyř zápasů Boleslav dvakrát prohrála, když nestačila na Kadaň 1:2 po samostatných nájezdech a Třebíč 3:6.

Naposledy však Středočeši deklasovali Ústí nad Labem 6:2.

„Přístup našich hráčů, kteří šli do všeho naplno a po hlavě, se musel lidem líbit. Kluci se snažili vyhrávat souboje, tlačili se do brány, dávali góly," neskrýval spokojenost asistent trenéra Jiří Slabý.

Tým využívá řadu hráčů se zkušenostmi z extraligy. Velkou osobností je především bývalý reprezentant David Výborný. Utkání navíc nabídne duel dvou elitních prvoligových kanonýrů. Boleslavský Tomáš Nouza s 22 zásahy vévodí střeleckým statistikám soutěže, olomoucký Matěj Pekr zaostává jen o dvě trefy.

Utkání 34. kola první ligy mezi HC Olomouc a BK Mladá Boleslav začíná v sobotu v tradičních 17 hodin.