Jako správný kapitán nasměroval Olomouc za vítězstvím Richard Brančík a jeho úžasné gólové sólo už ze 48. vteřiny utkání!

Tomu se říká snový začátek vyřazovacích bojů…

No, to ano. Otevřel se mi prostor, měl jsem našlápnuto, chtěl jsem to zkusit. Bek neměl rychlost. Pokopl jsem si puk na brusli, abych ho zastavil. Pak už jsem jel z boku sám na brankáře, naznačil jsem střelu a udělal kličku do bekhendu. Vyšlo to, super.

Výsledek 6:2 potvrzuje papírové předpoklady. Olomouc má kvalitnější kádr než Sareza a je favorit. Souhlasíte?

Byl to první zápas. Samozřejmě soupeř nás má teď trošku přečteného, my zase je. Pondělní zápas bude úplně jiný, věřím, že ho zvládneme. Uvidíme, jestli podobným výsledkem.

Je nějaký poznatek, který si odnesete i do zítřejšího utkání?

Využili jsme čtyři přesilovky, což byl základ. Takže se znovu zaměříme na přesilovky, abychom je využívali. Přesilovky v play-off rozhodují zápasy.

Byli jste pár minut před začátkem play-off nervózní nebo spíše nažhavení?

Nějaká velká nervozita v kabině nepanovala. Respekt se soupeře byl, ale nervózní byli spíše mladí hráči, kteří hráli play-off poprvé. Ale ani oni to nějak neventilovali navenek. Zvládli jsme celý zápas parádně.

Před třemi lety jste odešel z Olomouce, teď jste ji jako kapitán vedl v play-off. Což jste zažíval za pocity?

Určitě je to paráda. Užívám si to! Jsem velice rád, že se nám takto daří. Je to super, ale ještě máme před sebou tři zápasy, které musíme zvládnout. Byl to první krok. Věřím, že takto budeme pokračovat dál a že přes Ostravu postoupíme.

Jak vyplníte dvacet hodin do druhého zápasu?

Teď regenerace, dobře se najíst, vyspat. Zítra to začíná na novo. Rozbruslení a příprava na zápas.

Jan Dočkal