V pátém utkání bojovala o život, ale Kohouti ukázali, co je šlechtí. Víra ve vlastní schopnosti. Milan Ministr proměněným nájezdem korunoval skvělý obrat. Teď se Hanáci soustředí na Chomutov.

„Už nejsme favoriti, ale budeme bojovat o každý puk,“ podotýká šťastný Milan Ministr v rozhovoru pro Olomoucký deník.

Série s Ostravou skončila. Úleva?
Přesně tak. Ta série byla strašně náročná, ale zvládli jsme ji. I když vždy s těmi potížemi. Necháme si otočit zápas úplně zbytečně, pak to stojí spoustu sil. Bylo dobře, že jsme to ukončili, protože natahovat to dál, by stálo další síly.

Rozhodla o vašem postupu jednoduše větší kvalita?
Já si myslím, že jsme v prvních dvou zápasech naprosto perfektně zvládli přesilovky a ty rozhodly. Hlavně ten druhý zápas. Druhé utkání, ve kterém jsme si udělali dvouzápasový náskok, podle mě rozhodlo.

V rozhodujícím střetnutí jste neuvěřitelně během čtyřiceti vteřin inkasovali tři góly. Absolutní zkrat?
Byly tam naprosto zbytečné tři góly. Nevím, jestli tam bylo levaso nebo druhý obránce. Ale jednoznačně si nedrželi hráče mezi kruhy. Jak první tak třetí gól, ale to se stane. Bohužel, jak říkám, akorát to dorovnání stojí spoustu sil.

Stojí to spoustu sil, ale podobný kousek jste už dokázali s Ostravou několikrát. Ukázali jste, že si na Sarezu věříte, a že jste i psychicky odolní.
Tak my se hodně hecujeme. Chceme jít do zápasu vždy naplno. Pokaždé si výsledek zkomplikujeme, možná kvůli přemotivování, nevím. Je to naprosto zbytečné. Síly samozřejmě jsou, všichni jsme zdraví. Je strašně důležité, že všechny čtyři lajny jsou zdravé. Ty fráze, že se hraje do posledního náhradníka, tady platí. Přišel chytat Sedlář a pomohl nám v zápase na Sareze. Nejsou to jen fráze, hrajeme perfektně jako tým.

I když v pondělí Sedláře tři branky vyhnaly z klece.
Ani jeden gól nebyl jeho. Vždy tam vyplul hráč mezi kruhy. Tam už těžko může gólman, který si hlídá hráče za bránou, něco dělat. S tímto nepočítá.

Důležitý okamžik bylo vámi s přehledem proměněné trestné střílení, souhlasíte?
Přesně tak. Šel jsem na to strašně soustředěný. Říkal jsem si, je to 4:3, a pokud ho dám, nakopne nás to ještě dopředu. Vedli bychom o dva góly. A vyšlo to.

Mohli jste si tak v závěru užít dlouhou děkovačku s diváky.
Přesně. (usměje se) My jsme párkrát utekli z ledu hned po zápase, nechtěli jsme to přehánět. Teď jsme si to užili.

Následovat bude asi regenerace, a pak příprava na Chomutov?
Vůbec není, co trénovat. Zkouší se znova jen přesilovky. Jsme všichni zdraví, takže s tím nebude problém.

A Chomutov, se kterým zvlášť na jeho ledě máte velmi špatnou bilanci, vám vrásky nedělá?
Špatnou bilanci, ale letos jsme s nimi hráli jen dva zápasy. Já bych to zas tak nedramatizoval. V loni bych to vůbec nebral v potaz, protože ta sezona byla úplně jiná. Určitě do toho nepůjde s tím, že chceme prohrát, nebo něco. Budeme bojovat o každý puk. Samozřejmě jsou v sérii asi favorit. V tomto případě nemáme co ztratit.

Jste v semifinále. Cíl splněn?
Pokud se vám podaří přejít přes první kolo, máte vždy myšlenky jít ještě dál. Pokud jsou všichni zdraví a hraje se na tři lajny, síly jsou. Nevidím důvod, proč bychom se měli nějak bát. Dva zápasy hrajeme doma, neměl by být problém něco zkusit.

Opět nastupujete ve formaci s Filipem Smejkalem. Vyhovuje vám to?
Ale jo. Už se do toho dostává, hraje výborně. Chodíme hodně na oslabení, což nám bere síly, ale snad to bude v další sérii lepší. Musíme se vyvarovat zbytečných faulů. Jak v Ostravě, tak doma děláme fauly.

Sezona je dlouhá. Po vyhraném zápase síly tolik neubívají, přesto jak se vy osobně cítíte fyzicky?
Myslím si, že celkově se cítíme výborně. To dokazují i druhé třetí třetiny, kdy se zase vracíme do zápasu. Fyzicky to není nic špatného, je to docela na slušné úrovni. Musíme vydržet co nejdéle. A samozřejmě náš trenér Vlk je nejlepší trenér na světě! (rozesměje kolem procházejícího Petra Vlka)

Opět se ukazuje, že čerpáte z náročné letní přípravě, že?
Přesně tak. Už jsem měl o tom kdysi rozhovor a říkal jsem, že fyzická kondice, co se tady udělala v létě, když jsem byl na operaci, a takže spíš jen sledoval, co se dělalo, klukům hodně dala. Dávky byly obrovské, zvádli to a teď se to po té minulé sezoně vrací.