Nakonec ale Kohouti po výhře 3:2 udrželi výsadní postavení mezi moravskými kluby.

Hostům k vydařenému nástupu do utkání paradoxně prospěl pozdní příjezd do Olomouce.

„V Novém Jičíně jsme uvízli v hodinové zácpě. Bourali tam tři kamiony. Nebylo to vůbec úmyslné,“ vysvětloval ostravský trenér Jan Vavrečka.

Ostravský autobus k olomouckém stadionu dorazil těsně před 17.30, tedy v době, kdy už se domácí hráči rozcvičovali. Hosté na rozbruslení měli několik minut, ale nakonec jim to pomohlo.

„Přijeli jsme pozdě. Olomouc na nás musela čekat a z vlastní zkušenosti vím, že je to nepříjemné,“ přiznal Vavrečka. „Vždycky, když se čeká na soupeře, není to dobré“ přidal se Fiala.

S domácím týmem to zpočátku nevypadalo dobře, ale Hanákům pomohlo časté fauly ostravských hráčů, kteří mířili na trestnou. „Do utkání jsme vstoupili velice špatně. Pak se mužstvo začalo zvedat. Asi nám pomohlo tolik vyloučení hostů,“ přiznal Fiala.

Mora sice nastoupila na čtyři útoky, ale postupně musela od této taktiky upustit. Ministr a Ondráček totiž museli předčasně do kabiny.

„Víc než tři body nás mrzí zranění. Milan Ministr má něco s ramenem, stejně tak Jirka Ondráček. Je jedině dobře, že máme třináct dnů volno. Doufejme, že se dají dohromady. I Ondrovi Křížovi se zranění obnovilo,“ posteskl si Fiala.

Související články:

Žajgla: Mistři? To je předčasné

VIDEO: Mistři Moravy, neslo se olomouckým zimákem

VIDEO: Mora porazila Sarezu a vyhrála skupinu