„Jsem velice spokojený, že jsem se dvakrát trefil, ale hlavní je, že se vyhrálo. Mora dlouho čekala na vítězství, tak jsem rád, že se to zlomilo,“ uvedl tahoun domácího mužstva.

Nastoupil jste v první formaci, jak fungovala spolupráce?
Ministr i Smejkal jsou zkušení hráči. I když jsme spolu netrénovali, tak se nám dařilo a dobře jsme se doplňovali. Myslím, že zápas se nám vydařil.

Vyhráli jste 3:1, ale zápas pro diváky moc pohledný nebyl, souhlasíte?
Nemůžete čekat nějaký krásný zápas, když se Olomouci v poslední době moc nedařilo a chyběla ta ideální pohoda. Opět se začalo od maličkostí, začalo se bojovat a výsledek se dostavil.

Beroun se do útoku moc nehrnul, bylo složité se vypořádat s jejich urputnou defenzivou?
Když sem dorazí hostující celek, tak většinou brání. Málo které mužstvo se příliš hrne do útoku. Nemůžeme si vybírat, dokázali jsme se s tím vypořádat.

Jak často teď budete Olomouci vypomáhat?
Když se Dopi (Jiří Dopita, pozn. red.) s trenéry domluví, tak zkrátka přijedu hrát. Zatím není žádný konkrétní plán a nedokážu říct, kolikrát se v dresu Mory ještě objevím.

Máte jako extraligový hráč tu správnou motivaci na první hokejovou ligu?
Já se snažím hrát naplno všude, ať už v Olomouci, ve Znojmě nebo kdekoliv jinde. Vždy se snažím hrát na sto procent.

Mora se momentálně nachází na 11. místě. Myslíte, že má tým na víc?
Já myslím, že v týmu je potenciál. Minulá sezona se povedla, takže stačí jen navázat na ty výkony, dostat se do pohody a půjde to nahoru.

Na čem se musí tedy podle vás nejvíce zapracovat?
To opravdu těžko říct. Kluci se snaží a bojují, občas chybí kapka štěstí, aby se podařilo vstřelit více branek. Myslím, že to zlepšení musí brzo přijít.

Miroslav Mazal