Svou už čtvrtou sezonu na Hané odehraje Rostislav Olesz, nejzkušenější hráč olomouckého kádru, kterému bude v říjnu 37 let. V aktuálním ročníku, který pro Moru už před několika týdny skončil, stihl odehrát 36 utkání a v nich si připsat 12 bodů (4+8). V play-off odehrál jen jedno utkání, kvůli zranění pak Kohoutům ve zbytku série předkola proti Vítkovicím chyběl.

Stejně jako Olesz, tak i další útočník Lukáš Klimek přidá v Olomouci čtvrtou sezonu. Rychlonohé křídlo se v uplynulé sezoně dlouho trápilo, v závěru základní části ale Klimek několika důležitými góly pomohl k tomu, že šla Mora do vyřazovací části z devátého místa. Pětatřicetiletý forvard nasbíral v základní části v 53 duelech 12 bodů (4+8).

Hokejisté HC Olomouc se v plecharéně společně s fanoušky loučili se sezonou 2021/2022. Lukáš Klimek (uprostřed)Hokejisté HC Olomouc se v plecharéně společně s fanoušky loučili se sezonou 2021/2022. Lukáš Klimek (uprostřed)Zdroj: Deník/Ivan Němeček

V nadcházejícím ročníku bude olomoucký dres oblékat také 26letý slovenský útočník Silvester Kusko, jenž mezi Kohouty zamířil z Brna na konci října loňského roku výměnou za jiného útočníka Davida Ostřížka. Nešel úplně do neznámého prostředí, 13 zápasů si na Hané v rámci krátkého hostování střihl už o sezonu dříve. V uplynulém ročníku zapsal v 35 duelech základní části 10 bodů (5+5), jednu asistenci přidal v play-off.

Utkání 21. kola hokejové extraligy: HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 2. listopadu 2021 v Olomouci. (zleva) Rastislav Dej z Vítkovic a Silvester Kusko z Olomouce.Utkání 21. kola hokejové extraligy: HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 2. listopadu 2021 v Olomouci. (zleva) Rastislav Dej z Vítkovic a Silvester Kusko z Olomouce.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Bývalý gólman Zdeněk Zlámal teď střílí góly v Kožušanech. Baví mě to, říká

Čtvrtým hráčem, jehož oficiální setrvání hanácký klub v pátek potvrdil, je obránce Alex Rašner. Po letech strávených v první lize se olomoucký odchovanec dokázal znovu natrvalo prosadit do sestavy Kohoutů. Ve 44 duelech základní části zapsal pět bodů (2+3), nelichotivě však působilo záporných 17 bodů v tabulce +/-. Mora na něj uplatila opci.

Další zprávy ohledně tvořícího se kádru na novou sezonu přidá olomoucký klub, dle tiskové zprávy, v následujících dnech. Nicméně v zákulisí už se mluví o tom, že by měli Hanáky posílit útočníci Jakub Orsava s Lukášem Andělem, zájem mají v plecharéně také o návrat Pavla Musila, který před dvěma lety vytvořil úderné trio s Lukáši Nahodilem a Klimkem. Naopak má odejít Vojtěch Tomeček, který by měl nově hájit barvy Českých Budějovic. Zatím se také čeká na zprávy ohledně nového složení realizačního týmu po konci Zdeňka Motáka.

Autor: Denis Manina