Jak daleko se Mora dostane v play-off?
HLASUJTE

Základní část však pro Kohouty nijak bezproblémová nebyla. Tým se dokonce v listopadu pohyboval v dolní polovině tabulky a hrozilo, že v nadstavbě nebude mezi lepší osmičkou.

„Podle mých zkušeností si tým vždycky v sezoně projde nějakou krizí. Když se z toho dostane, tak to může hráče jen posílit,“ řekl olomoucký trenér Jan Tomajko.

Tým se z nejhoršího vyhrabal i zásluhou zkušených posil obránce Radima Tesaříka a brankáře Martina Pruska.

„Do týmu zapadli velmi dobře. Ale také ostatní zlepšili své výkony. Jen dva hráči celý tým nevytrhnou,“ poznamenal Tomajko.

Olomoučtí hokejisté se postupně zlepšovali a dařilo se jim především v nadstavbové části týmů umístěných na prvním až osmém místě.

Zdálo se, že Moře svědčí zápasy proti silnějším soupeřům než defenzivním týmům ze spodní části tabulky.

„Především náš herní projev v nadstavbě byl lepší. Nebylo to ani tak soupeři,“ uvedl Tomajko.

Nad semifinále nepřemýšlí

Zlepšený herní projev dává Hanákům slušné vyhlídky před play off.

„Doufám, že nám forma z nadstavby vydrží. Zároveň je ale třeba si uvědomit, že play off je už o něčem jiném. Nebude to nic jednoduchého,“ zůstává Tomajko opatrný.

Mora navíc v základní části dokázala třikrát porazit vedoucí Ústí, bilanci s Chomutovem měla vyrovnanou. Že by tentokrát semifinále nebylo pro Kohouty konečnou?

„Nad semifinále nepřemýšlíme. Máme před sebou čtvrtfinále, ve kterém zatím není jisté, na koho narazíme. Takhle dopředu se nedíváme,“ odmítá Tomajko dopředu kalkulovat.

Všichni už trénují, Mora bude v plné síle

Olomoucký trenér odmítá spekulace, kterému soupeři by se bylo ve čtvrtfinále raději vyhnout, i když třeba se Znojmem má tým dlouhodobě nepříznivou bilanci.

„V play off je úplně jedno, s kým hrajete. Zažil jsem jako hráč, když jsme do play off vstupovali proti soupeři, s nímž jsme ani jednou nevyhráli, a pak to bylo v pohodě. Na podobné statistiky nevěřím,“ dodal.

Olomoučtí hokejisté by navíc do play off měli vstoupit v plné síle, i když v posledních zápasech několik hráčů chybělo.

„Teď už trénovali všichni. Příští týden budeme v plné síle,“ řekl Tomajko.