Vúvodu si oba týmy vyzkoušely dvounásobné přesilovky, které však zůstaly nevyužity. Největší šanci voslabení spálil Brančík. Jeho nájezd skončil na brankáři Štůralovi. Mora si velký tlak vytvořila na konci třetiny, ale prostějovská svatyně odolala.

Po přestávce se začali osmělovat ihosté. Žigárdy několikrát svůj tým podržel. Nestačil však už na přesilovkovou kombinaci, na jejímž konci puk do prázdné zasouval Pavelek.

Sekundu před druhou sirénou se navíc rozjel Piecha a Všetečka ho zastavil jen za cenu faulu. Následné trestné střílení blafákem proměnil Kotásek–0:2. „Každý gól do šatny mužstvu pomůže. Byla to pro nás obrovský vzpruha,“ řekl prostějovský trenér Martin Janeček.

Domácí se sice vzávěrečné dvacetiminutovce tlačili dopředu, snížit ale nedokázali. Naopak Jestřábi udeřili přečíslením při vlastním oslabení, když se opět trefil Kotásek.

Mora sice vpřesilovce snížila, ale nedostala se ani kzávěrečnému tlaku. Janečka totiž narazil Chovana na mantinel a vyfasoval trest na pět minut a dokonce.

„Velký vliv na zápas měly nevyužité přesilovky pět na tři. Hráli jsme proti třem pět šest minut a přitom jsme si nevytvořili ani šanci,“ litoval olomoucký trenér PetrFiala.

HC Olomouc– HK Prostějov 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky: 56.Ondrušek– 39.Pavelek, 40.Kotásek, 53.Kotásek. Rozhodčí: Pešina– Dančišin, Matějček. Vyloučení: 8:14, navíc Ministr 10minut, Janečka 5do konce– Balčík 5do konce, Duba 5do konce, Opatovský 10minut. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci:1900.

HC Olomouc: Žigárdy– Kříž, Nedbálek, Bartoň, Vyrůbalík, Štach, Všetečka, Jurdič– Zbořil, Ministr, Bordowski– R. Meidl, Brančík, Žajgla– Bouz, Janečka, Čuřík– Ondrušek, Davídek, Janáček– Luňák. Trenéři Petr Vlk a PetrFiala.

Prostějov: Šťůrala– Procházka, Višňák, Chovan, Balčík, Kumstát, Bartoň, ), Vomela, Kundrátek– Kotásek, Piecha, Pavelek– Duba, Mikšovský, Opatovský– Vymazal, Podešva, Vrba– Nakládal. Trenéři Radomír Kužílek a Martin Janeček.