Ve druhé třetině z tohoto místa vylétlo několik dělobuchů a konfet. Po třetí petardě ve 31. minutě rozhodčí Pešina varoval, že při dalším prohřešku zápas ukončí. Prostějovská lavička na to reagovala nepochopitelným odchodem do šaten, domácím tím nabídla dvouminutovou přesilovku pět na tři. Mimo pětiminutového trestu za faul hosté vyfasovali dvě minuty za zdržování.

„Byla to naše trenérská chyba,“ kál se prostějovský kouč Martin Janeček. „Po druhé ráně dělobuchu jsme se domluvili s rozhodčím, že při třetí ukončí utkání. Ale po třetím výbuchu se nic nedělo a my jsme se uchýlili k tomuto špatnému kroku,“ vysvětlil Janeček.


Dělobuchy explodovaly kousek od hlav vyděšených diváků, včetně malých dětí. Rodiče pak ihned prostory za bránou vyklízeli. Dva mladí pořadatelé tomu jen přihlíželi. „Je to hnus. Takové individuality tady nemají co dělat. Pouze vyhání slušné diváky,“ myslí si jeden z návštěvníků derby. Podobné hlasy zaznívaly po zápase také z olomoucké kabiny.

„Chci vzkázat těm, co chodí za bránu, ať už tam vůbec nechodí! To nemá smysl,“ nebral si servítky brankář Štefan Žigárdy. „Vrchol všeho byly ty petardy. To je hrozně nepříjemné. Jak pro hráče, tak pro fanoušky. Nevím, co je k tomu vede! Chodí tam asi velmi mladí kluci, dospělí normální člověk by to neudělal,“ zlobil se. „Může to někoho zranit a poznamenat na celý život. Mnohem víc a líp fandí diváci na sezení,“ dodal Žigárdy.

Přerušení navíc přišlo v době, kdy Mora soupeře tlačila. „Trošku nás ty petardy nebo co to bylo rozhodilo,“ krčí rameny Radek Meidl. Výtržnosti na olomouckém stadionu se pravidelně opakují. „Těžko se dá uhlídat schovaný dělobuch,“ říká Erik Fürst, generální manažer HC Olomouc.

„Nejhorší na tom je, že se jedná o olomoucké fanoušky. Hrajeme přitom přesilovku pět na tři a zápas se kvůli tomu na čtyři minuty přeruší. Hráči pak vystydnou. Každopádně nám fanoušci nepomáhají,“ dodal Fürst.