Přes dramatickou koncovku se tak Hanákům duel hodnotil hořce.

„Body nemáme, je to špatný,“ soukal ze sebe útočník Lukáš Nahodil. „Byly blízko. Myslím, že jsme neodehráli špatný zápas, ale sráží nás naše chyby,“ dodal.

On sám dělal, co mohl, aby Hanáci z moravského derby odvezli body. Dal dva góly. Ten druhý 47 vteřin před koncem základní hrací doby, stáhl tím vedením Komety jen na jednu branku. Při troše štěstí z toho mohlo být v závěru i vyrovnaní.

„Byly tam nějaké střely, ale Kája Vejmelka vytáhl jeden parádní zákrok, jednou tam pak Zbyňa Irgl o kousíček netrefil branku. Je to škoda. Na kdyby a na škodu se ale nehraje,“ věděl Nahodil.

ZÁPAS ZLOMILY NAŠE CHYBY, TVRDÍ MOTÁK

„Z naší strany to nebyl úplně špatný výkon, celý zápas jsme dotahovali náskok domácích. Mohli jsme dokonce srovnat, ve třetí třetině se nám to na konci málem povedlo. Utkání se ale zlomilo dříve našimi chybami,“ konstatoval trenér Mory Zdeněk Moták.

Hanákům nevyšly vstupy do prvních dvou třetin. Ve druhé minutě si nepohlídali před brankou volného Lva, v 22. minutě pak Kometě vyšel signál, na jehož konci byl Horký. „Byla tam chyba po buly, špatně jsme si to rozebrali,“ popisoval.

V přesilovce pak střelu Irgla tečoval Nahodil a Mora byla zpět ve hře. Avšak jen na chvíli. Dvě minuty nato totiž využili díky Orsavovi přesilovku i domácí.

Zábranského mužstvo mělo otěže utkání v rukou, šest minut po druhé pauze ale vykřesal pro Kohouty naději přesnou střelou Skladaný. Zas v tu chvíli stačila k doskočení jen jedna trefa.

Znovu olomoucká radost netrvala dlouho. Škůrkovi na obranné modré čáře nevyšla klička, což v úniku ztrestal Kucsera. Byla to rána přímo na solar.

„Takové chyby se stávají, takový je hokej. Tým ho podrží, chtěl něco vymyslet, ale stalo se, bohužel,“ nehanil Nahodil spoluhráče.

Do konce však ještě zbývalo téměř 12 minut.

„Řekli jsme si, že budeme makat až do konce, což si myslím, že jsme potvrdili. Ukázali jsme srdíčko a sílu. Na tom výkonu se dá podle mě stavět, ukázali jsme takové to olomoucké srdce,“ řekl Nahodil.

Po druhé Nahodilově trefě už ale kýžené vyrovnaní nepřišlo.

„Když dáváme málo gólů, nesmíme jich tolik dostávat. Tam bych asi viděl ten největší problém,“ zamýšlel ex-brněnský útočník.

Mora tak musela polknout další porážku, druhou za sebou, v dosavadním průběhu aktuálního ročníku už čtrnáctou. Dno tabulky se navíc o bod přiblížilo, momentálně na něj mají Hanáci náskok šesti bodů.

NAHODIL: CÍTIL JSEM Z NÁS CHUŤ TO ZVRÁTIT

V kohoutí šatně se ale nepřestává věřit v lepší zítřky. Z pokračujících nevyrovnaných výsledků se nechtějí olomoučtí hokejisté přehnaně deptat.

„Já v tomhle smyslu necítím nic. Spíš jsem z nás cítil chuť a sílu to zvrátit, škoda, že jsme to nedotáhli. Nemáme nic, bohužel,“ hlesl Nahodil.

Následující los sice nebude jednoduchý, Kohouti ale potřebují bodovat stůj co stůj.

V pátek se proti Třinci pokusí o zlomení předlouhé domácí šňůry nezdarů, která trvá už osm duelů. V neděli vyrazí do Hradce Králové.

HC Kometa Brno – HC Olomouc 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Lev (Štencel, Hruška), 22. L. Horký (Plekanec), 26. Orsava (P. Holík, Zaťovič), 49. Kucsera – 24. Nahodil (Irgl, P. Musil), 46. Skladaný (Burian), 60. Nahodil (Švrček). Rozhodčí: Hodek, Micka – Lučan, Kis. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 7 204.

Brno: Vejmelka – Svozil, O. Němec, Pyrochta, Baranka, Gulaši, Štencel, Bartejs – Zaťovič, P. Holík, Svačina – Jenyš, Plekanec, L. Horký – Orsava, Hruška, Lev – Dočekal, Kusko, Kucsera. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Horáček.

Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík, Dujsík, Škůrek – Strapáč, Kolouch, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Olesz, J. Knotek, V. Tomeček – Burian, Handl, Skladaný. Trenéři: Moták a Tomajko.