„Byl to dobrý zápas. Kdyby to bylo v lize, s bodem bychom asi odjížděli spokojení," zhodnotil utkání pozitivně olomoucký trenér Zdeněk Venera.

Kohouti i podruhé v přípravě hráli s Kometou po základní době nerozhodně. Doma Hanáci vyhráli 4:3, v odvetě už ale neuspěli. Pro Moru je ale pozitivní, že držela krok s jedním z předních extraligových týmů. „Hráči si uvědomili, že se dá hrát s každým
a vydrží se hrát naplno až do konce," pochvaloval si Venera.

Domácí kouč Kamil Pokorný ocenil hru svého týmu. „Zápas se hrál ve vysokém tempu. Bylo vidět, že se blíží konec přípravného období. Výborně jsme bruslili a měli spoustu šancí," řekl.

Domácí byli aktivnější, ale dvě třetiny se skóre neměnilo. Konráda nakonec ve 44. minutě překonal Ostřížek. V závěru se olomoučtí hokejisté odhodlali k power-play a i přes vyloučení Laše dokázali vyrovnat.

„Je dobře, že kluci vydrželi hrát. Vyplatilo se to. Hra bez brankáře je vždycky risk. Naštěstí jsme nedostali na 2:0," řekl Venera.

To Pokorný inkasovaný gól svému týmu vyčítal. „Ztratili jsme výhru. Je ale lepší, když chyba přijde v přípravě. Musíme si z toho vzít ponaučení," dodal. Olomoučtí hokejisté
v Brně nastoupili bez několika hráčů, a marodka se ještě rozšířila. „Houdek si při strkanici vyvrátil nohu. V Olomouci půjde na rentgen. Nevíme, co z toho bude," obává se Venera dalšího zranění
v obranných řadách.

Kohouti začnou extraligu 11. září na ledě pražské Sparty.

Kometa Brno – HC Olomouc 2:1 sn

Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 44. Ostřížek (Němec, Hruška) – 60. Mikúš (Buc, Skrbek). Rozhodčí: Dědek, Held – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4204.

Brno: Čiliak – Kaberle, Stehlík, Kováčik, Hanzlík, Ptáček, Malec, Kuboš – Ostřížek, J. Hruška, Němec – Káňa, Čermák, Mrázek – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, Raška, Honejsek.

Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Skrbek, Valenta, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, – Mikúš, Herman, Kafka – Laš, Zuzin, Buc – Vodný, Řípa, Eberle – Jergl, Holec, Kucharczyk.